Iš pažiūros Šiaurės Jorkšyre, prie Harogeito esanti Karališkųjų oro pajėgų Menvit Hilo bazė yra tiesiog daugiau nei 30 radomų (kupolo arba domo pavidalo radarų) turinti žvalgybos bazė, kuri teikia savo paslaugas Jungtinei Karalystei bei JAV. Galingiausia pasaulyje žinoma šnipinėjimo vieta yra sistemos ECHELON dalis. Ji gali perimti bet kokius duomenis iš palydovų ir kitų technikos priemonių.
Tačiau The Intercept žurnalistai išsiaiškino, kad šalia oficialiosios bazės yra kodinė lauko bazė 8613, kuri dabar seka ne Tarybų Sąjungą, o tai, ko reikia JAV Nacionalinei saugumo agentūrai (NSA).
Nors Menvit Hilo bazė pastatyta dar 1954 m., o veikia nuo 1958 m., apie ją viešai prabilta tik 2013 m., kai informaciją paviešino buvęs NSA darbuotojas Edvardas Snoudenas (Edward Snowden).
Per dieną perimanti mažiausiai 300 mln. elektroninių laiškų ir telefono skambučių Menvit Hilo bazė, kaip paaiškėjo iš The Intercept gautų slaptų dokumentų, yra centrinė JAV planuojamojo žudymo (targeted killing) bazė, kurioje įgyvendinamos programos GHOSTHUNTER ir GHOSTWOLF. Iš šios bazės planuojamos ne tik britų ir amerikiečių operacijos Afganistane ir Irake, bet ir ten, kur JAV nėra paskelbusi karo. NSA iš šios bazės eliminuoja taikinius Jemene, Pakistane, Somalyje, Alžyre, Malyje, Kenijoje, Sudane, Filipinuose ir kitose pasaulio dalyse.
Menvit Hilo bazėje šnipinėjame itin galinga antena FORNSAT, kuri perima duomenis iš užsienio palydovų ir OVERHEAD, kuri per JAV palydovus gali susekti bet kokį telefono skambutį bet kurioje pasaulio dalyje.
Šnipinėjimo palydovas, valdovas iš Menvit Hilo, paleistas į erdvę 2009 m. Jis gali pasiekti Kiniją, Lotynų Ameriką, didžiąją dalį Eurazijos ir perimti taktinę karinę, mokslinę, politinę, ekonominę informaciją.
GHOSTHUNTER programa leidžia surasti taikinį, kurį reikia nužudyti, vos jis prisijungia prie interneto. Ši programa sukurta 2006 m. ir yra vienintelė tokia pasaulyje.
Menvit Hile dirba apie 2200 žmonių, daugelis jų yra amerikiečiai iš NSA ir kitų žvalgybos tarnybų. Apie 600 darbuotojų yra britai, daugiausia iš žvalgybos tarnybos GCHQ.
Nors tarptautinė teisė draudžia planuojamąjį žudymą (arba operacijas sugauk ir nužudyk), jos vykdomos ir koordinuojamos Menvit Hile.
Šaltinis: theintercept.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]