Šių metų liepą kompanija Microsoft paskelbė savo tikslą – iki 2014 metų balandžio, kai baigsis Windows XP palaikymas, šios OS rinkos dalis turėtų sumažėti iki 10 %. Nuo to momento praėjo daugiau nei du mėnesiai, tačiau situacija praktiškai nepasikeitė, o tai privertė Microsoft peržiūrėti savo planus.
Microsoft duomenimis, dabar Windows XP rinkos dalis sudaro 21 %, ir tai beveik sutampa su StatCounter pateikiamais duomenimis – 20,58 %. Dabar numatoma, kad iki kitų metų balandžio Windows XP rinkos dalis turi sumažėti iki 13 %. Tiesa, tam reikės smarkiai padirbėti: vien Kinijoje daugiau nei pusė visų asmeninių kompiuterių veikia su Windows XP. Indijoje šis rodiklis sudaro 31,93 %, Argentinoje – 30,9 % ir t. t.
Naujasis tikslas buvo pagarsintas Microsoft vadovybės susitikime su finansų analitikais. Ten pat buvo paminėtas operacinės sistemos Windows RT ateities klausimas. Kadangi rinkoje jau pasirodė energetiškai efektyvūs Haswell ir Atom (Bay Trail) procesoriai, analitikai abejoja, ar tikslinga toliau plėtoti ARM sistemoms pritaikyti operacinę sistemą.
Microsoft operacinių sistemų vadovo Terry Mayersono teigimu, kompanija seka tendencijas, kaip kinta platformų procentinės dalys šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose, o kartu ruošiasi išleisti naujų planšetinių kompiuterių ir planšetofonų su ARM platforma. Kompanijos tikslas – tai unifikuota mobilioji operacinė sistema, turinti vienodą vartotojo sąsają, programavimo instrumentus ir aplikacijas.
Microsoft ryžosi papasakoti ir apie kompanijos pajamų struktūrą, o tai daroma labai retai. 55 % jos pajamų gaunama iš stambaus verslo segmento ir tik 20 % – iš vartotojų. Dar 19 % teikia pajamos iš OEM gamintojų. Smulkiojo ir vidutinio verslo segmentas uždirba apie 6 % visų Microsoft pajamų.
33 % pajamų suteikia Office padalinys, 26 % – Servers & Tools, 25 % – Windows padalinys. Entertainment & Devices, kuriam priklauso ir Xbox, duoda 13 % visų pajamų. Bing ir online veikla – 4 %. Kalbant apie pasaulio regionus, 44 % pajamų uždirba Šiaurės Amerika.