Skelbėme, kad nepriklausomame dienraštyje delfi.lt publikuotame straipsnyje „L. Linkevičius: Rusija Kryme naudoja KGB metodą“ cituojamas užsienio reikalų ministro teiginys apie Rusijos kaltinimus Ukrainai dėl diversijų Kryme: „Metodai seni kaip KGB vadovėliai. Paralelės prašosi savaime“.
Ekspertai.eu kreipėsi į ministrą, prašydami atsakyti į kelis klausimus, ir ministras operatyviai atsakė. Skelbiame šiuos atsakymus.
- Prašome paaiškinti, kur ir kada esate studijavęs KGB vadovėlius?
- Lietuvos genocido aukų muziejuje, istorikų studijose.
- Ar šie vadovėliai nėra slapti ir prieinami kiekvienam?
- Informaciją apie KGB metodus ir vadovėlius kiekvienas Lietuvos pilietis gali rasti Lietuvos genocido aukų muziejuje ar istorikų studijose.
- Ar Lietuvoje visi politikai yra supažindinami su KGB vadovėliais ir ten išdėstyta metodika?
- Jei Jus domina klausimai apie kitus Lietuvos politikus, prašome kreiptis į juos.
- Ar Lietuvoje vykdomi apmokymai kitų sričių specialistams (pvz., militaristiniame sektoriuje, politologijoje, žurnalistikoje etc.), kad jie atpažintų ir identifikuotų KGB metodus, kuriuos įvairiose srityse taiko Rusija? Jei taip, kas tuos apmokymus vykdo?
- Lietuvos genocido aukų muziejus.
Ekspertai.eu susisiekė su Memorialinio departamento direktoriaus pavaduotoju Eugenijumi Peikšteniu ir teiravosi, ar tokia biblioteka yra, ar ji prieinama kiekvienam piliečiui ir kokie politikai studijuoja KGB metodus.
E. Peikštenis patvirtino, kad Lietuvos genocido aukų muziejuje yra didelė KGB mokomosios medžiagos biblioteka, joje sukaupti ir vadovėliai, ir žurnalai, ir slapti dokumentai. Norintys tą medžiagą pastudijuoti, turi užpildyti prašymą, nurodyti priežastį, kam reikalinga tokia informacija, ir darbuotojai mielai padės surasti reikiamą medžiagą.
Vadovėliais bei kita KGB medžiaga, anot direktoriaus pavaduotojo, domisi istorikai, muziejus ja dalinasi su ukrainiečiais, kuriems labai reikia tokios medžiagos. Tiesa, nei žurnalistų, nei politikų muziejuje netenka sutikti. Aktyviausias žinomas asmuo, kuris nuolat studijuoja KGB medžiagą, yra konservatorius Arvydas Anušauskas.
Susiję:
Kas bendro tarp LTSR laikų Lino Linkevičiaus ir Lietuvos Respublikos laikų Lino Linkevičiaus?
