Lietuvos mokslų akademijoje Vilniuje antradienį savivaldybių švietimo skyrių darbuotojams buvo pristatyta artimiausio dešimtmečio Valstybinė švietimo strategija, trečiadienį Vyriausybė ją patvirtino.
Tradiciškai prieš Rugsėjo 1–ąją rengiama konferencija šiemet buvo skirta Valstybinei švietimo strategijai 2013–2022 metais. Pranešimą ta tema skaitė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Šiuo metu rengiamame strategijos projekte vienu iš trijų pagrindinių tikslų nurodyta siekti, kad mokytojų bendruomenėje didžiąją dalį sudarytų nuolat tobulėjantys ir rezultatyviai dirbantys mokytojai, taip pat siūloma, kad bent penktadalis būtų vyrai.
Tarp siekių nurodomi užmojai, jog būtų sumažintas patyčias patiriančių moksleivių skaičius, bent vienas universitetas patektų tarp 500 pasaulio geriausiųjų, didėtų švietimui skiriama bendrojo vidaus produkto (BVP) dalis.
2010 metais švietimui skiriamų asignavimų dalis sudarė 5,38 proc. BVP, siūloma, kad iki 2017 metų ji siektų 5,8 proc., o 2022 metų – 6 proc. BVP.
Taip pat numatoma siekti, kad būrelius lankytų absoliučiai visi vaikai – neformaliojo švietimo galimybėmis mokykloje ir kitur pasinaudojančių vaikų dalis turėtų didėti nuo maždaug 25 proc. šiuo metu iki 100 proc. 2022 metais.
Nacionalinės švietimo strategijos 2012–2022 metams projektas buvo parengtas dar praėjusios Vyriausybės, tačiau parlamentui tvirtinti nebuvo pateiktas, o po Seimo rinkimų naujasis Ministrų kabinetas pavedė Švietimo ir mokslo ministerijai pateikti pakoreguotą atnaujintą projektą.
„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.