2024 m. birželio 20 d.

 

Ministre, ar Jūs pats tuo gydytumėte savo vaikus?

35
Paskelbta: 2013-10-07 00:00 Autorius: ekspertai.eu
Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. Nuotr. iš andriukaitis.lt
Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. Nuotr. iš andriukaitis.lt

Tokį klausimą, gal kiek familiaroką, sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui galėtų užduoti bet kuris Lietuvos pilietis, bent kartą sirgęs gripu ir bandęs gydytis nuo jo ar lengvinti simptomus preparatu Oscillococcinum. Arba – davęs šį preparatą sergančiam savo vaikui.

Žinoma, ministro reiktų paklausti ir kitų dalykų. Kodėl cukraus kilogramas vaistinėse pardavinėjamas po 3–4 tūkstančius litų, nors prekybos centruose šeimininkės jį perka po 3 ar 4 litus? Ar Jūs, ministre, tikrai siūlote tą cukrų duoti sergantiems vaikams? Ar Jums, kaip medikui ir tėvui, ši istorija nekelia pasibaisėjimo? Kodėl leidžiate mus apiplėšinėti, manipuliuojant mūsų meile savo vaikams? Už tai atsakingi asmenys užima svarbius postus Jūsų ministerijai pavaldžioje Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje – kodėl nereikalaujate jų atsakomybės?

Tačiau klausti ministro reiktų jį asmeniškai susitikus. Kreipiantis tiesiogiai, be tarpininkų. Žvelgiant į akis. Galbūt verta parodyti ir savo vaiko nuotrauką, kad kontaktas būtų kiek įmanoma betarpiškesnis. Tai labai padidintų tikimybę, kad ministras klausimus išgirs ir juos supras. O supratęs – atsakys.

Nes ekspertai.eu jau siuntė V. P. Andriukaičiui klausimą, kaip jis pats, asmeniškai, vertina galimą korupcinę aferą, išsamiai aprašytą ekspertai.eu publikacijų serijoje. Po kelių mėnesių gavome nežinia kieno parengtą, nepasirašytą ir be datos atsakymą, kuris, mūsų supratimu, reiškia viena iš dviejų: arba ministrui ši galima korupcinė afera yra visiškai priimtina, arba jis neskaito, kokius atsakymus neva jo pavedimu siuntinėja jo pavaldiniai iš jo vadovaujamos ministerijos.

Bandydami dar kartą prisibelsti iki ministro, ekspertai.eu siunčia jam skundą dėl jo vardu atsiųsto atsakymo. Nors ekspertai.eu publikacijos jau davė apčiuopiamų vaisių – VVKT buvo priversta išimti iš rinkos preparato pakuotes su melaginga informacija, esą jis gydo „nuo gripo” – tačiau tai nėra šios istorijos pabaiga.

* * *

Gerbiamas ministre V. P. Andriukaiti,

Sveikiname Jūsų kovą su šarlatanais. Esame patyrę, kokia tai sunki kova, todėl linkime Jums ištvermės ir norime Jus informuoti apie valstybės mastu įteisintą šarlatanavimo atvejį, kurį palaimino Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba ir dangsto nežinomi asmenys iš Jūsų vadovaujamos ministerijos.

Pateikiame Jums skundą dėl tarsi Jūsų vardu išsiųsto neaiškios kilmės rašto, kuriame pateikti paaiškinimai dėl cukraus, įrašyto į Lietuvos vaistų registrą Oscillococcinum pavadinimu.

Tas raštas galėtų būtų atsakymas į mūsų 2013 m. gegužės 13 d. publikaciją „Kol kas nėra žinoma, kodėl premjeras ir sveikatos ministras toleruoja klastotes“, kurioje atkreipėme dėmesį į mūsų žurnalistinio tyrimo išvadas. Nors pagal teisės aktus į žiniasklaidos paklausimus būtina atsakyti per savaitę, mes atsakymo laukėme daugiau nei 2 mėnesius. Bet tada vietoje atsakymų į klausimus buvo pateikta daug abstrakčių ir mums gerai žinomų teiginių apie homeopatiją.

Be to, sukėlė abejonių šio rašto kilmė, nes jis nepasirašytas, neturi registracijos numerio ir datos, nenurodytas jo rengėjas.

Žemiau trumpai priminsime mūsų iškeltus klausimus, kuriuos išsamiai pagrindėme savo publikacijose (nuorodas į jas pateikiame).

I išvada. Manipuliuoti mamos baime dėl vaiko sveikatos yra labai pelninga. Pakuotės lapelis – suklastotas

Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą pakuotės lapelis (informacija pacientui) rengiamas preparato charakteristikų santraukos (informacijos specialistui) pagrindu. Nieko daugiau ten negali būti. Kitų vaistų pakuotės lapeliai taip ir yra parengti – informacija ta pati, tik sutrumpinta ir pritaikyta pacientui. Bet ne Oscillococcinum – jo preparato charakteristikų santraukoje vartojimo vaikams nėra, o pakuotės lapelyje jis atsirado.

II išvada. Oscillococcinum sudėtyje nėra veikliosios medžiagos (laukinių ančių Anas Barbariae kepenų ir širdies ekstrakto)

Vienos Oscillococcinum dozės sudėtis:
* gliukozės – 2 800 000 000 000 000 000 000 molekulių,
* laktozės – 260 000 000 000 000 000 000 molekulių,
* laukinių ančių (Anas Barbariae) kepenų ir širdies ekstrakto – 0 (NULIS) molekulių.

III išvada. Laukinių ančių rūšis Anas Barbariae, iš kurios neva gaminamas Oscillococcinum, neegzistuoja

Klausėme VVKT, kokia tai rūšis, – neatsakė. Įrašėme „anas duck family“ internetinėje Google paieškoje. Naršyklė rado daug ančių, bet Anas Barbariae tarp jų nėra. Tada kreipėmės į žinomus Lietuvos gamtininkus, bet ir jie pasakė tą patį: Ančių rūšies Anas Barbariae nėra.

IV išvada. Oscillococcinum nėra homeopatinis vaistas, nes neatitinka homeopatijos principų

Pagrindinis homeopatijos principas – „panašus sukelia panašų“ (law of similia). Oscillococcinum jo neatitinka, nes nėra žinoma, kad antiena sukeltų virusinius peršalimo simptomus. VVKT taip pat negali paaiškinti, kokius peršalimo virusinių ligų simptomus sukelia nurodomos „anties“ organų ekstraktas.

Antras homeopatijos principas yra individualus vaisto parinkimas atsižvelgiant ne tik į ligą, bet ir į jos stadiją, konkrečius simptomus ir organizmo ypatybes. Tačiau VVKT Oscillococcinum neva tinka nuo bet kokių virusinių peršalimo ligų bet kokiose jų stadijose.

Be to, VVKT nurodė nežinanti, kokiais homeopatijos principais galėtų būti pagrįsta Oscillococcinum indikacija ir patarė kreiptis į homeopatus.

V išvada. VVKT registravo „savos kūrybos” indikaciją

Naują Oscillococcinum vartojimo paskirtį (indikaciją) VVKT išgalvojo neturėdama jokių duomenų. Tai VVKT nurodė pati, nes teigė, kad perregistruojant neturėjo jokių gamintojo klinikinių tyrimų duomenų, kurie įrodytų vartojimo saugumą ir veiksmingumą pagal naujai VVKT patvirtintą indikaciją („<...> klinikinių tyrimo duomenų nepateikė, todėl klinikinėje protokolo dalyje tokios informacijos nėra“).

Prašome Jūsų asmeninio dėmesio šiai problemai, kadangi Jūsų pavaldiniai, matyt, šio klausimo net nenagrinėjo, o tik „pasirašė“ Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos, kurios korupcinė ir nekompetentinga veikla kritikuojama ekspertai.eu publikacijose ir skundžiama Jums, parengtą raštą. Dar kartą pabrėžiame, kad išsamų aukščiau nurodytų išvadų pagrindimą rasite publikacijose, į kurias pateikiame nuorodas. Jūsų patogumui pridedame ir įtartiną iš Jūsų vadovaujamos ministerijos gautą raštą.

Norėtume paklausti:

1. Kodėl Oscillococcinum pakuotės lapelyje (jis skirtas pacientui) nurodytas dozavimas vaikams, kurio nėra preparato charakteristikų santraukoje (ji skirta gydytojui)?

2. Ar teisingi mūsų apskaičiavimai, kad Oscillococcinum sudėtyje nėra veikliosios medžiagos (laukinių ančių Anas Barbariae kepenų ir širdies ekstrakto)?

3. Ar teisinga mūsų išvada, kad laukinių ančių rūšis Anas Barbariae, iš kurios neva gaminamas  Oscillococcinum, neegzistuoja? Jeigu ji vis dėlto egzistuotų, prašome pateikti šios anties nuotrauką, nurodyti jos gyvenamąsias vietoves ir žinyną arba vadovėlį, kuriame apie tokias antis galėtume paskaityti plačiau.

4. Kadangi ministerijos rašte nurodytas homeopatijos principas – „panašus sukelia panašų“ (law of similia), tai norėtume pasiteirauti, kokia Oscillococcinum sudėtyje esanti medžiaga sukelia panašių į peršalimą simptomų?

5. Kuo pagrįsta 2011 m. pabaigoje VVKT užregistruota Oscillococcinum paskirtis (virusinių peršalimo ligų simptomams lengvinti)?

6. Kas yra iš Jūsų vadovaujamos ministerijos pašto mums atsiųsto rašto rengėjas?

Tikimės Jūsų pagalbos sunkioje kovoje su biznieriais šarlatanais, pardavinėjančiais cukrų po 3000–4000 litų už kilogramą bei juos dangstančiais valstybės tarnautojais.

Pridedame įtartiną raštą, gautą iš Sveikatos apsaugos ministerijos.

Ankstesnes publikacijas šia tema rasite „Antimafijos” skiltyje SAM ir VVKT.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
35. Rugile
(2013-10-15 12:46:51)
(193.219.10.130) Parašė:

Mūsų šeima seniai vartoja Oscillo ir tikrai jis mums padeda, kiek žinau yra ir kitų žmonių, kuriems padeda, o jei kas netiki, tai tegul neperka, juk niekas per prievartą jo negrūda. Visur turi būti pasirinkimo laisvė. Geriau pasidomėkite kodėl "IBUPROFEN LANcenzūraER" yra pigus, bet receptinis vaistas, o 3-4 kartus brangesni ibufenai, ibumetinai, ibupromai ir kt., kurių veiklioji medžiaga ta pati, yra nereceptiniai, ir kuriuos pirmiausiai siūlo vaistinėje ???34. to 22
(2013-10-14 18:53:35)
(89.249.92.84) Parašė:

O visi kiti juos atitinka? homeopatijoje logikos geriau neieskot nes jos nera.33. Aštrus
(2013-10-12 10:17:51)
(78.63.44.186) Parašė:

Nesenai skaičiau straipsnį,kad išmesti milijonai tonų užteršto vandens į Rammujį vandenyną iš suspogusios atomines elektrines komplekso Japonijoje užnuodijo žuvis,kurios pagautos prie Kanados krantų.Autorius aprašo ,kaip atrodo užsikretusios žuvys,kad jų pelekai ,žiaunos ir akys išgražintos kraujų.Vakar vienoje iš daržinių matau tokio pvz.žuvys žuvies skyriuje toks pat kaip aprašytas vaizdelis,kaina žuvies labai menka,stovo eilute pirkejų.Priejes pardavejoms paaiškinau,kad žuvyte nera sveika,o jos patvirtino ,kad nera žuvų ekspertes,o tik samdytos žuvies skyriaus pardavejos.Grįžes namo įnternete radau tel.savyvaldybes,san.ep. tarnybą kurios aptarnaują žuvį.Siuntinejo tarnes viena nuo kitos duodamos vis kitus.tel. numerius,o kaip atsirado kalbetoja tai praše pasakyti žuvies rūšį,iš kur ji atvežta,elgesi ne geranoriškai nors aš jei prisistačiau ji to nesutiko daryti,tartum kalbetu su kalinių.Tokios prekes daugumoje daržinese suvežtos iš visų pakampių labai pigiai,o parduodamos Vakarietiškomis kainomis,kiaules užaugintos per du men.,ant modifikuotos sojos įspaudų ir dar skatinančių virškinimo cheminių receptorių , tokios mesos šuo needa,alus cheminis,degtine iš naftos,duona užauginta ant mineralinių trašų,kelis kartus nupurkšta cheminemis nuodingomis medžiagomis iškepta ant mielių priskanita skonio,kvapų chemijos papildų, o koks vandentiekio vandenelis ,kuris atkeliauja per surudijusius plieno,špyžiaus ir platmasinius ,azbestinius vamzdžius,todel užejes į daržinę visada rasi eiles vaistinese,ten daugiausia pirkejų.Reikia daryti išvada ,kad į savo vaikų,paties burną,turi patekti savos gamybos užaugintas maistas,,savo šulnio vanduo, savo grudo,apynio alus, kas savaite vanotis švarioje savoje pirtyje,tuomet nereikes eiti prie stebukladario -burtininko daktaro durų,prašyti gerų brangių vaistų.32. Česlovas
(2013-10-08 20:49:23)
(78.62.164.7) Parašė:

Is nuotraukos tikras kurdupelis.31. Kritikas Pikčiurna
(2013-10-08 03:06:53)
(78.56.140.149) Parašė:

O gal kartais ministras (lot. tarnas) neegzistuoja, kaip ta ančių rūšis, jei niekas nepasirašo? Aišku viena, kad sveikatos apsaugos sistema vis labiau panašėja į homeopatinį preparatą - sveikatos apsauga sutinkama vis mažesnėmis dozėmis pagalbinėje biznio terpėje, daug kartų ją atskiedžiant šešėliniu verslu, ir pagal homeopatijos principus tokios “sveikatos paslaugos” sukelia į ligą panašius simptomus - paprastai kalbant dar labiau sargdina ir artina ankstyvą mirtį, ne tik nuo tokio "gydymo" bet ir nuo skurdo, nes tokio "gydymo" kaina pasakiškai greitai auga.30. SIUNCIAM!
(2013-10-07 19:18:47)
(78.57.234.232) Parašė:

.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/laiskas-europarlamentarams.-pilieciu-pozicija-zvalgant-ir-isgaunant-skalunu29. n
(2013-10-07 18:24:03)
(162.226.66.39) Parašė:

m28. bv
(2013-10-07 18:22:00)
(162.226.66.39) Parašė:

vcnbParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras