M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose) birželio 16 d., sekmadienį, 15.30 val. vyks muziejaus įkūrimo 50-mečio minėjimas. Žiūrovų laukia šventinis koncertas ir parodos „M. K. Čiurlionis ir Druskininkai: laiko sąšaukos“ atidarymas.
Druskininkai jau seniai tapo neatskiriama M. K. Čiurlionio biografijos dalimi. Tai ne tik grįžimas į M. K. Čiurlionio dailę ar muziką, bet ir į M. K. Čiurlionio laiką. Tai memorialinio muziejaus įkūrimas, tai – parodos ir koncertai, plenerai, edukacijos ir renginiai, kurių niekada netrūksta M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus aplinkoje.
Jubiliejinėje parodoje, dedikuotoje Memorialinio muziejaus 50-mečiui, žiūrovas susipažins su M. K. Čiurlionio piešiniais, muziejaus nuotraukų archyvu, Adomo Varno, Vytauto Ciplijausko, Petro Stausko, Mildos Mildažytės-Kulikauskienės, Irenos Vabalienės, Algimanto Švėgždos darbais, bylojančiais apie jų sąsajas su M. K. Čiurlioniu. Kiekvienas šių darbų turi savo istoriją: V. Ciplijausko „M. K. Čiurlionio portretas“ kelis dešimtmečius puošė Druskininkų M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų, nuo jo prasidėdavo ekskursijos į M. K. Čiurlionio kūrybos pasaulį.
Ilgametis Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus vadovas P. Stauskas rūpinosi M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus kūrimu, o atokvėpio minutę čia liedavo akvareles. I. Vabalienė, sukūrusi ne vieną literatūros klasiko portretą, tekstilėje įkūnijo ir M. K. Čiurlionio portretą, alsuojantį Druskininkams būdingu floristikos grožiu. M. Mildažytė-Kulikauskienė ne tik su palete išvaikščiojo M. K. Čiurlionio pamėgtas Druskininkų apylinkes, bet daugelį metų tyrinėja Čiurlionio istorinį paveldą. Vokietijoje gyvenusio Algimanto Švėgždos pastelių ciklai – tapyti M. K. Čiurlionio namų sode bei Druskininkų apylinkėse. Šiandien šią, kelerius metus periodiškai atsinaujinusią dailininko viešnagę Druskininkuose ženklina ne tik muziejui dovanotas jo kūrinių rinkinys, bet ir Adelberto Nedzelskio išleista knygelė „Algimanto Švėgždos viešnagė Druskininkuose“ (2008). Vieno pirmųjų Čikagos M. K. Čiurlionio galerijos steigėjų Adomo Varno (JAV ) portretas „M. K. Čiurlionis“ 2000-aisiais kartu su kitais Čikagos galerijos dovanotais kūriniais pasiekė Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Taip Čiurlionio vardas nutiesė tiltus iki išeivijos lietuvių.
Naujausi
Naujausi komentarai
S
IP 51.37.28.146 | 20:22:01
https://youtu.be/JvCa6GzBXiI?si=nEorWkaqk5y1BatW - tai tikrai Zelenski i kalejima???????...
jooo apie 30
IP 78.57.153.52 | 19:57:05
prisiveise debilu per 30metu.Gal tas dalbojobas prisiktom kelnem,galetu isverst i lietuviu kalba kas yra "kacapas".Pagelbesiu siek tiek.Ar ne tas jusu beretozauru patriarchas kur neseniai reanimacijoj gulejo?Pasidomek ,sutrauka balkonelio:)))...
russofašistui
IP 193.148.251.200 | 19:33:26
tai,kad tu ,berašti va...fli toliau Klaipėdos krantinės nesi niekur buvęs. Amerikėj jis mat buvo DDD Išlįsk į kiemą ,toliau nei tėvo kompas ir pamatysi pasaulį blaivom akimis. Nuvažiuok pats į tą kacapyną ir pamatysi ko nematęs. Ar nuvažiuok kur tai į Europą ,ar kur... Nors,iš kur tau gauti pinigėli...
Donce
IP 68.72.17.218 | 19:28:48
Visi iskrypeliai turi kazkokius isskirtinius veido bruozus, jau ne karta pastebejau....