Michaelis Laitmanas, vienas garsiausių mokslininkų kabalistų, diskusijoje apie grėsmes Izraeliui:
Klausimas M. Laitmanui: - Karo veiksmai Sirijoje, ISIL (DAESH), Libija.. anksčiau ar vėliau ten kas nors nutiks, ir jie pradės pulti mus (Izraelį). Kas gali nutikti?
Laitmano atsakymas: O ką čia pulti? – Į mus nutaikytos dešimtys tūkstančių raketų, na ir kas?
- Tai aš apie tai ir šneku, – bet kuri karinė operacija regione palaipsniui tampa pastoviu karu. Ne taip, kaip anksčiau, – įvykdoma kažkokia smulki operacija, įvedama tvarka, ir artimiausią pusmetį ramu. O dabar bet kuri karinė operacija, net su kažkokia ginkluota gauja HAMAS, tampa pilno masto ginkluotu konfliktu, kur žūva kareiviai, civiliai asmenys ir taip toliau. Ir kiekvieną kartą ši tendencija vis blogėja, kaskart vis daugėja aukų. Aš manau, jog dabar Izraelio piliečiai nuogastauja dėl kito Hezbolos (Hezbollah) užpuolimo.
- Tai svarbiausias šių dienų pavojus, žinoma jei tik jis išaugs. Iš užsienio, kur egzistuoja kažkokia kariuomenių priešprieša – tai gyventojams nebaisu. O štai banditizmas, iš už kampo – taip..
- Štai dar ir Rusija Sirijoje, kaip dėl jos?
- Ne, paklausykite, vaikinai… jūs klausiate manęs, aš atsiprašau, – pasaulyje egzistuoja daugybė nuomonių, o aš kalbu iš Kabalos požiūrio taško. Ir kai aš kalbu iš Kabalos požiūrio taško, man neegzistuoja Putinas, Obama ir visi kiti, šitie.. na... vadinamieji lyderiai…
Todėl kad yra pasakyta paprastai: visų šių „lyderių“ širdys yra kūrėjo rankose. Ką reiškia kūrėjo? – Aš nesu tikintis įprasta prasme, todėl visa tai priklauso nuo jėgų sistemos pasaulyje. Tačiau šią jėgų sistemą apsprendžiame mes, Izraelio tauta, o ne Obama ir ne Putinas.
- Vadinasi, jie (Obama ir Putinas) jums – jėga?
- Jie man vykdytojai to, ką mes užsakysime.
- Angelai?
- Ir niekas daugiau. Visas pasaulis vykdo tai, ką mes užsakome.
- Tie „mes“ – tai kas?
- „Mes“ – tai Izraelio tauta. Jei mes susivienijame – mes užsakome gerą šokį. Jeigu mes nesusivienijame tarpusavyje – tai labai gaila, bet šokis bus blogas. Tačiau ir tuo, ir kitu atveju užsakome šokį tik mes. Pasirinkimo laisvė egzistuoja tik mums.
(Vertė sarmatas.lt)
M. Laitmanas |
Michaelis Laitmanas (filosofijos mokslų daktaras, biokibernetikas) – mokslininkas kabalistas, ontologijos ir pažinimo teorijos profesorius, Pasaulinės kabalos akademijos ir J. Ašlago kabalos tyrimo instituto (ARI – Ashlag Research Institute) – pelno nesiekiančių organizacijų, kurios užsiima kabalos mokslo tyrinėjimais ir šviečiamąja veikla, – įkūrėjas ir vadovas.
M. Laitmanas gimė 1946 m. Vitebske (Baltarusija). 1971 m. baigė Leningrado valstybinio politechnikos instituto Biologinės ir medicininės kibernetikos fakultetą. Studijuodamas dirbo tiriamąjį darbą Kraujo tyrimo institute, specializavosi širdies ir smegenų kraujotakos elektromagnetinio reguliavimo srityje. Pastaruosius 30 metų užsiima kabalos mokslo tyrinėjimais. Gyvena Izraelyje, vedęs, turi tris vaikus.
Moksliniai tyrinėjimai paskatino M. Laitmaną studijuoti senąjį kabalos mokslą. 1978 m. jis tapo kabalisto Barucho Ašlago mokiniu. B. Ašlagas (1906-1991) – didžiojo kabalisto, knygos Zohar komentarų autoriaus Jehudžio Ašlago (1884-1954) sūnus ir pasekėjas. M. Laitmanas tęsia kabalos žinių perdavimo šiuolaikinei kartai estafetę.
M. Laitmanas parašė daugiau nei 30 į 15 kalbų išverstų knygų, kuriose išsamiai komentuoja iš esmės visus autentiškus kabalistinius šaltinius. Savo veikaluose jis faktiškai atnaujino tradicinį požiūrį į kabalą, atskleidė ją kaip žinojimą, būtiną visai žmonijai.
M. Laitmano ilgamečiai kabalos mokslo tyrinėjimai pelno visuotinį pripažinimą. Nuo 2005 m. jis yra Pasaulio išminčių tarybos (World Wisdom Council), kuri jungia žymiausius mokslininkus ir visuomenės veikėjus, svarstančius šiuolaikinės civilizacijos globalines problemas, narys.
M. Laitmano paskaitos kasdien tiesiogiai transliuojamos internetu Pasaulinės kabalos akademijos svetainėje www.kab.tv.
Garsūs pasaulio intelektualai sveikina jo pastangas perteikti kabalos žinias mokslininkams ir plačiajai visuomenei:
Prof. Ervinas Laslas (Ervin Laszlo, Italija/Vengrija), Budapešto klubo ir Pasaulio išminčių tarybos (World Wisdom Council) įkūrėjas ir prezidentas:
„Tuo metu, kai sprendžiama mūsų ateitis šioje planetoje, senasis kabalos mokslas vėl tampa reikšmingas ir aktualus. Išmintis, aprašyta klasikiniuose raštuose, turi būti panaudota svarstant problemas, su kuriomis susidūrėme, kad galėtume įgyvendinti atsiveriančias galimybes. Ši žinia turi tapti prieinama visiems žmonėms. Michaelis Laitmanas kaip niekas kitas geba atlikti šią svarbiausią istorinę misiją.“
Prof. Deinielis Metas (Daniel Matt), vienas ryškiausių šiuolaikinių kabalos tyrėjų:
„Michaelis Laitmanas – unikali ir stulbinanti asmenybė: talentingas mokslininkas, kuris sukūrė argumentuotą mokslo ir kabalos sintezę.“
M. Laitmanas ne kartą yra lankęsis Lietuvoje, turi čia sekėjų. Religijotyrininkas Mindaugas Peleckis savo monografijoje Religija Lietuvoje teigia: „Pastaruoju metu Lietuvoje veikia dvi kabalistų mokyklos. Iš viso Kabalą studijuoja apie 100 žmonių, jų vis daugėja. Daugiausia kabalistų – Vilniuje, Šiauliuose ir Utenoje. Vieną mokyklų – Pasaulinės Kabalos akademijos „Bnei Baruch“ filialą – prieš keletą metų įsteigė vienas žymiausių slaptojo mokslo žinovų, Madonnos ir kitų garsenybių mokytojas Michaelis Laitmanas. 1970-1974 metais jis gyveno Lietuvoje, dirbo vienoje gamykloje Pabradėje. 2003 metais Vilniaus kabalistų kvietimu M. Laitmanas atvyko į Lietuvą, skaitė paskaitas. M. Laitmanas pateikė dar vieną kabalos atsiradimo versiją – pasak jo, slaptasis mokslas prieš kelis tūkstančius metų atsirado Persijoje. Pasak M. Laitmano, Kabalos esmė – niekam nekenkti, nenaudoti prievartos ir pažinti save bei pasaulį, jokiu būdu nuo jo nebėgti, bet išmokti šioje nesaugioje Žemėje gyventi prasmingai. M. Laitmanas atstovauja vadinamajai Quabalah, arba vakarietiškajai Kabalos krypčiai. Jos sekėjams paskaitos skaitomos net internetu (vadinamasis Virtualus Kabalos universitetas).“
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]