Jutos universiteto mokslininkai kovo 19-ąją paskelbė šiurpią naujieną: jie atrado prieš 66 mln. metų dabartinėje JAV teritorijoje gyvenusį dinozaurą, kurį pavadino „Viščiuku iš Pragaro“.
Kodėl pavadinimas toks baisus? Matyt, tokia baisi pasaulyje buvusi tikrovė tais senais laikais.
„Viščiukas iš Pragaro“ svėrė 500 svarų, turėjo aštrius nagus ir, nepaisant to, kad buvo dinozauras, atrodė kaip paukštis. Jis bastėsi po Šiaurės ir Pietų Dakotų valstijas, nė nenujausdamas, kas valdys šalį po 66 mln. metų.
Baisusis padaras, pasak mokslininkų, turėjo ilgą, net 11,5 pėdos, uodegą.
„Plėšrūnas tai buvo, kokių reta, bet galva kaip paukščio, o dar plunksnuotas. Žvėris buvo 10 pėdų aukščio, o jau baisumas ir absurdiškumas buvo nenusakomas“, – pakraupusi nuo savo atradimo, porino Jutos universiteto biologijos mokslų daktarė Emma Schachner.
Jos kolega Mattas Lamanna iš Pitsburgo Karnegio gamtos muziejaus teigė, kad pavadinti naujai atrastą roplį „Viščiuku iš Pragaro“ buvo „tinkamas sprendimas“.
Moksliškai „Viščiukas iš Pragaro“ vadinamas Anzu wyliei, pramintas Mesopotamijos paukščiademonio Anzu ir dinozaurus mylėjosio berniuko Wylie vardais.
Beveik visi dinozauro griaučiai (video - http://www.bbc.com/news/world-us-canada-26653799) buvo atkasti Hell Creek (Pragaro Upelio) vietovėje, esančioje Šiaurės ir Pietų Dakotų valstijose. Joje randama daug kitų dinozaurų – tiranozaurų, triceratopsų – kaulų.
Oviraptozauru moksliškai vadinamas „Viščiukas iš Pragaro“, kuris nebuvo vegetaras, turi savo neskraidančių palikuonių Papua Naujojoje Gvinėjoje, vadinamų kasuariais, bei Australijoje, vadinamų emu ir stručiais.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]