Hagoje (Nyderlandai) dvi dienas vykusiame MONSANTO Tribunole buvo išklausyta daugybė liudininkų iš keliasdešimties šalių. 750 dalyvių atvyko patys, tūkstančiai veiksmą sekė internetu.
Ir korporacijos aukos, ir ekspertai dėkojo už beprecedentį Tribunolą tikėdamiesi, kad jų balsas turės pasekmių MONSANTO kenkėjiškos veiklos sustabdymui.
Tribunolo pirmininkė belgų teisininkė Fransuaz Tiulkens (Françoise Tulkens) paaiškino Tribunolo svarbą: vandens ir sveiko maisto problemos nėra naujiena, tai ne piktų aktyvistų išmonė, todėl tuo būtina rūpintis.
Tribunolas sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio: Prancūzijos, Vokietijos ir kitų šalių (Lietuvoje nepriklausoma žiniasklaida nemanė, kad tai svarbi tema - red. past.).
MONSANTO atstovai buvo kviesti, žadėjo atvykti, bet neatvyko, tik atsiuntė penkis punktus, kuriuose nurodė, kad Tribunolas klysta, nes korporacijos tikslas esąs pamaitinti pasaulį.
Tačiau daugelis kalbėjusiųjų pabrėžė, kad MONSANTO tiesiog užsiima verslu, gamina pašarą gyvuliams, kurą automobiliams, cukrų, kitas žmogaus sveikatai ir aplinkai kenksmingas medžiagas.
Pasaulį maitina smulkieji ir vidutiniai žemdirbiai.
Nigerijos aplinkosaugininkas Nimas Basis (Nnimmo Basey) akcentavo, kad, vaizdžiai kalbant, jei Motina Žemė galėtų kalbėti, MONSANTO jau seniai būtų kalėjime.
Šaltinis: lemonde.fr
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]