Spalio 6 d. Europos Parlamente vyko karšta diskusija dėl ketinimų Lenkijoje griežtinti lytinės ir reprodukcinės sveikatos politiką. Dalis europarlamentarų reiškė susirūpinimą dėl siūlymo apriboti moterų teisę į abortą, o kiti abejojo Europos Parlamento teise išvis diskutuoti šia tema.
Diskusijų pradžioje kalbėjusi ES teisingumo, vartotojų ir lyčių lygybės komisarė Věra Jourová pažymėjo, kad ES nereguliuoja abortų politikos, nes tai yra išimtinė ES valstybių kompetencija. Vis dėlto ji išreiškė viltį, kad Lenkija tęs pažangą lyčių lygybės srityje.
Europos liaudies partijos atstovė Barbara Kudrycka (Barbara Kudrycka, Lenkija) teigė, jog Lenkijos vyriausybė siekia per daug kontroliuoti šeimos ir privatų gyvenimą. „Neturite teisės versti moters priimti kitokio sprendimo negu to, kuris paremtas jos pačios jausmais ir sąžinės laisve“, – kalbėjo europarlamentarė.
Socialistų ir demokratų lyderis Džanis Pitela (Gianni Pittella, Italija) pažymėjo, jog „į ES įstojusios šalys privalo gerbti tam tikras neatimamas teises“. Jis patikino: „Mes solidarizuojamės su Lenkijos piliečiais, o ne veikiame prieš juos. Nenorime įsikišti, bet galime, jei matysime pažeidžiamas moterų teises.“
Jadvyga Višnevska (Jadwiga Wiśniewska, Europos konservatoriai ir reformistai, Lenkija) teigė, kad diskusija yra beprasmė: „Toks įstatymas dar neegzistuoja, o Europos Parlamentas neturi kompetencijos šiais klausimais.“ Ji priminė Lenkijos pasiekimus lyčių lygybės srityje.
„Bet koks išpuolis prieš moterų teises tolygus išpuoliui prieš liberalią demokratiją ir visuomenę apskritai“, – kalbėjo Liberalų ir demokratų aljanso atstovė Angelika Mlinar (Angelika Mlinar, Austrija). „Mano kūnas priklauso man“, – pažymėjo politikė, paraginusi nenaudoti moters kūno kaip politikos įrankio.
Pasak Europos vieningųjų kairiųjų atstovės Malin Bjork (Malin Björk, Švedija), naujoji Lenkijos įstatymo projektas yra „didžiulis išpuolis prieš moterų teises, visų pirma prieš moters teisę į jos kūno neliečiamumą“.
Žaliųjų atstovės Terės Raintkės (Terry Reintke, Vokietija) įsitikinimu, Lenkijos moterims „reikia ne įstatymo, varžančio teisę į savo kūną, o lygybės, apsaugos nuo prievartos ir mūsų visų įsipareigojimo ginti jų teises“.
Priminęs, jog kasmet pasaulyje įvykdoma apie 50 mln. abortų, Tautų ir laisvės Europos frakcijos atstovas Michalas Marusikas (Michał Marusik, Lenkija) teigė, jog tai tolygu „Dievo žodžio nesilaikymui ir mūsų civilizacijos žudymui“.
Šaltinis: EP Spaudos tarnyba
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]