Balandžio pradžioje į mūsų šalį atvykusio Vokietijos brigados „Lietuva“ pirminio elemento darbai įgauna pagreitį. Artėjant kitam brigados perdislokavimo etapui, pirminio elemento vadas pulkininkas André Hastenrath papasakojo apie svarbiausias dabartines užduotis, kylančius iššūkius ir savo asmeninę misiją.
Vilniuje įsikūrusį brigados „Lietuva“ pirminį elementą sudaro 21 karys, į mūsų šalį atvykęs iš 15 Vokietijos regionų, 16 skirtingų karinių vienetų. Elementui vadovaujantis plk. André Hastenrath – praeityje Lietuvoje jau tarnavęs Vokietijos karininkas, kuris atsakingas už brigados perkėlimo į Lietuvą planavimą bei karinei infrastruktūrai keliamų reikalavimų derinimą.
Planuojama, kad iki metų pabaigos pirmasis štabo elementas išaugs iki 150 karių, kurių funkcijos apims tolesnius Vokietijos karių perkėlimo tarnauti į Lietuvą organizavimo darbus.
„Mūsų užduotis – sukurti sąlygas tolesnio, apie 120 karių, elemento atvykimui. Jis turėtų pasirodyti Lietuvoje spalį. Iki 2025 metų dirbsime ties tuo, kad naujai atvykstantys kariai turėtų čia visas reikalingas sąlygas ir galėtų sėkmingai dalyvauti pratybose. Nuo 2025 metų prasidės pagrindinis brigados vienetų perkėlimas į Lietuvą“, - pasakė plk. A. Hastenrath, prabilęs ir apie visos brigados tikslus, kurios pagrindinis tikslas – Rusijos atgrasymas.
2027-aisiais Vokietijos brigada „Lietuvoje“ turės pasiekti pilną operacinį pajėgumą. Numatoma, kad iš viso nuolatiniam buvimui į Lietuvą bus perkelta apie 4800 Vokietijos karių ir 200 civilių.
Lietuva yra įsipareigojusi suteikti tam visas reikalingas sąlygas: sukurti tiek tinkamą karinę infrastruktūrą, tiek civilines paslaugas.
Pasak plk. A. Hastenrath, bene labiausiai vokiečiams rūpi treniruočių infrastruktūra, kuri leistų vokiečiams palaikyti aukštą lygį.
Iškilus karinei infrastruktūrai Rūdninkų poligone, pagrindine Vokietijos brigados dislokavimo vieta taps karinė teritorija Šalčininkų rajone.
Rūdninkų poligonas tarnybos vieta taps didžiajai daliai Vokietijos kariuomenės brigados karių, kiti tarnaus Rukloje. Planuojama, kad Vokietijos kariai su šeimomis gyvens Vilniuje ir Kaune.
Plk. A. Hastenrath neslepia – motyvuoti Vokietijos karius atvykti į Lietuvą su šeimomis yra iššūkis, tačiau jis yra įveikiamas.
„Yra dvi brigados perdislokavimo pusės. Pirma – karinės sąlygos: treniruočių infrastruktūra, logistika ir visa kita. Antra – sąlygos šeimoms: mokyklos, darželiai, butai. Turime pasirūpinti ir tuo.
Taigi, jei žiūrėtume tik į karinę pusę, visi Vokietijos kariai mato tarnybą Lietuvoje kaip labai naudingą patirtį. Visi žino, kad aprūpinimas čia yra puikus, nuostabios treniruočių sąlygos.
Kitas dalykas yra tai, ar mes galime sukurti čia sąlygas karių šeimoms. Tai turi būti subalansuota. Vis dėlto mes tikrai žvelgiame optimistiškai ir neabejojame, kad Vokietijos brigadai Lietuvoje karių turėsime pakankamai“, - papasakojo vokietis.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]