Europarlamentaras, 44 metų italų politikas Mateo Salvinis (Matteo Salvini) savo interviu Sofijai Ševarnadzei (RT) papasakojo apie nuotaikas, kuriomis dabar gyvena Italija ir Europa.
Spalio 22 d. referendumus dėl didesnės autonomijos ketina rengti Italijos Lombardijos ir Veneto regionai. Pasak M. Salvinio, šie referendumai skirsis nuo kataloniškojo, nes rengiami su Italijos vyriausybės žinia, pagal Italijos konstituciją.
Šiuo metu Italijos biudžetas iš Lombardijos ir Veneto regionų per metus gauna 70 mlrd. eurų per metus, tačiau, pasak politiko, šie pinigai nesugrįžta, o regionams reikia lėšų, kad tobulintų švietimo ir sveikatos apsaugos sistemas.
Būtent todėl, teigia M. Salvinis, Lombardija ir Venetas nori mažiau ES biurokratijos, didesnio savarankiškumo.
Penki iš dvidešimties Italijos regionų (Aostos slėnis, Friulis-Venecija Džulija, Sardinija, Sicilija ir Trentinas-Alto Adidžė) turi ypatingąjį statusą, jie surenka 90 proc. šalies mokesčių.
Pasak M. Salvinio, Katalonijoje susiklostė kitokia situacija: kai du milijonai žmonių nusprendžia būti nepriklausomais, referendumo rezultatų negalima ignoruoti, juolab naudoti prievartos.
Politiko manymu, ES ir euras tapo problema ne tik Italijai, bet ir visoms Europos šalims: Viena valiuta aštuoniolikai ekonomikų, kurios visos skirtingos, negali ilgai funkcionuoti. Dėl euro įvedimo Italijos skola padidėjo 900 mlrd. eurų. Šeši Nobelio premijos laureatai vienbalsiai pareiškė, kad šis eksperimentas (euro įvedimas - red. past.) nepavyko, todėl šiuo keliu eiti nebegalime. Žinoma, referendumo dėl euro nebus, tačiau tariamės su ekonomistais, ką reikės daryti, kai euras žlugs, kad neįvyktų katastrofa.
Apklausų duomenimis, šiuo metu 44 proc. italų norėtų palikti ES.
M. Salvinis kategoriškas: ES turi pasikeisti, arba išnyks. Turi būti geriau saugomos išorinės jos sienos, kovojama su terorizmu, nelegalia migracija, harmonizuojama ekonomikos politika ir teisinė sistema. Kitu atveju Europa, kokia yra dabar, pasmerkta. Tačiau esu optimistas, tikiuosi, kad situacija pasikeis. Tačiau Prancūzija ir Vokietija elgiasi kaip viršininkės, beveik visos direktyvos ES priimamos tik tada, kai šios šalys jas patvirtina. Pietų Europos šalys (Portugalija, Italija, Graikija, Ispanija) neoficialiai vadinamos kiaulėmis, tokia santrumpa (PIGS) išeina iš jų angliškų pavadinimų Portugal, Italy, Greece, Spain. Vokietijos kompanijoms reikia paklusnių satelitų: Šiaurės Europos, Baltijos šalių. Italijai to jau gana. Europa, kuriama pagal Prancūzijos ir Vokietijos idėjas ir ambicijas plėstis, neturi ateities.
Šaltinis: rusaitaipuolatainepuola.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]