Vokietija, pasak jos Gynybos ministrės Ursulos fon der Lėjen (Ursula von der Leyen), nusprendė savo naujausius tankus „Leopard 2“ ir daugiau nei 600 pėstininkų atsiųsti į Lietuvą. Tai didžiausi NATO karo žaidimai nuo Šaltojo karo laikų.
Planai atvežti į Baltijos šalis, šalia Rusijos sienos, tiek daug ginkluotės ir kareivių, nėra trumpalaikiai: vokiečių vadovaujamas NATO batalionas pasiliks iki 2017 m. vasario. Jį sudarys 1000 kareivių, iš kurių nuo 450 iki 650 bus iš Vokietijos, kiti – iš Prancūzijos, Belgijos, Kroatijos.
Tai bus autonominis karui pasirengęs batalionas, turintis tankus, šarvuočius, snaiperius, inžinierius, karo medikus ir karo policiją. Nuo 2017 m. birželio batalionas bus visiškai suformuotas.
Pasak U. fon der Lėjen, „tai turėtų pasiųsti aiškų signalą, kad ataka prieš bet kurią NATO narę būtų laikoma ataka prieš visas 28 ES nares“.
2015 m. U. fon der Lėjen užsakė 103 naujus „Leopard 2“ tankus Vokietijos armijai „Ukrainos krizei spręsti“. Daugiausia tankų – 225 – iki tol šiuolaikinė Vokietija yra turėjusi 2011 m., o 2015 m. jų skaičius išaugo iki 328.
Pasak Vokietijos parlamentarės Saros Vagenknecht (Sara Wagenknecht), „tankų siuntimas prie Rusijos sienos yra istorijos pamiršimas“, tai esąs „žingsnis atgal santykiuose su Rusija“. Politikė akcentavo, kad tie, kurie tikrai nori taikos Europoje, turėtų laikytis vadinamosios atpalaidavimo (détente) taktikos, kai nedaromas spaudimas iš nė vienos pusės.
Tačiau Vokietija ketina plėsti NATO pajėgas, apie tai bus kalbama bloko viršūnių susitikime 2017 m. birželio 14 d. Kalbama, kad į Baltijos šalis ir Lenkiją NATO atsiųs dar 4000 karių prie daugiau nei 1000, kurie jau yra čia ir nuolat rotuojami.
Kartu su Vokietijos batalionu, kuris bus suformuotas Lietuvoje, JAV atsiųs karių į Lenkiją, Kanada – į Latviją, Jungtinė Karalystė – į Estiją.
Šių metų liepą Rusija pranešė formuojanti naujas pajėgas, kurios galėtų atremti NATO karius Rytų Europoje. Jau suformuotos keturios divizijos ir devynios brigados.
Šaltinis: dw.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]