Maskvos gegužės 9-ąją įvykęs paradas gali būti naujo santykių tarp Rusijos ir JAV (arba plačiau – Vakarų) etapas. Nors daugybė Vakarų šalių vadovų į paradą neatvyko, rusai dėl to nenusiminė, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padėkojo tiems, kas kovojo su fašizmu.
„Mes dėkojame Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Jungtinių Valstijų tautoms už jų indėlį į pergalę“, – pareiškė V. Putinas.
Panašu, kad globalioji politika nuo šiol gali pasikeisti. Nors nuo Ukrainos krizės pradžios santykiai tarp Rusijos ir JAV smarkiai šlubavo ir net pasiekė šalčiausią temperatūrą nuo Šaltojo karo laikų (Rusijai įvestos sankcijos), bet JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry, kad ir bardamas Rusiją dėl jos politikos Krymo ir Ukrainos bei Donecko atžviilgiu, vis dėlto „Meškos šalis“ nebuvo pašalinta iš G20 susitikimo Brisbene (Australija) 2014 m. lapkričio 15–16 d.
Teigiama, kad Brisbene V. Putinui neoficialiai buvo pasakyta nešdintis iš Ukrainos, o jis atrėžęs: „Tai neįmanoma – mūsų ten nėra.“
Nors G20 V. Putinas sutiktas gana šaltai, vis dėlto ir tai, ir Rusijos pašalinimas iš G8 bei jai skirtos sankcijos greičiausiai tėra dūmų uždanga.
Vakarai išties vertina Rusiją kaip galingą valstybę, ypač jos įtaką Sirijos konflikto sprendime. Rusija puikiai išlaviravo sprendžiant cheminio ginklo klausimą Sirijoje.
Vakarams patinka ir Rusijos gebėjimas bendrauti su Iranu. Galima sakyti, kad tik Rusijos dėka su Teheranu pasiekti tiek siekti susitarimai dėl Irano branduolinės programos.
Kai kurie politologai mano, kad Rusijos politika Krymo atžvilgiu buvo savotiškas atsakas NATO už Serbijos bombardavimą ir Kosovo valstybės sukūrimą.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]