61 parlamentaras balsavo „už“, 59 – „prieš“. Tokiu būdu Naujoji Zelandija patvirtino įstatymą, kuris smarkiai išplėtė sekimo galimybes pagrindinei šalies žvalgybos agentūrai – GCSB (Government Communications Security Bureau – Vyriausybės komunikacijų saugumo biuras), pranešė RT.
Tai buvo padaryta nepaisant daugybės Naujosios Zelandijos gyventojų protestų. Nuo šiol amerikietiškosios NSA atitikmuo GCSB Naujojoje Zelandijoje kartu su šalies policija, kariškiais ir saugumu turės itin daug galių.
Įstatymui prieštaravusieji teigia, kad taip bus pažeistos šalies piliečių privatumo teisės. „Fairfax Media-Ipsos“ apklausos duomenimis, 75 proc. Naujosios Zelandijos gyventojų pasisako prieš naująjį įstatymą.
Įstatymą pasmerkė ir „Megaupload“ įkūrėjas Kimas Dotcomas (tikr. Kimas Schmitzas), kurio įkurtą kompaniją nelegaliai šnipinėjo GCSB.
Tačiau Naujosios Zelandijos premjeras Johnas Key teigia, kad šalies žmonės yra „dezinformuoti“ ir „tiki sąmokslo teorijomis“, o įstatymas neva reikalingas dėl „kibernetinių grėsmių“.
„GCSB pagal įstatymą seks interneto srautą, nes šalį dažnai atakuoja kibernetiniai nusikaltėliai“, – aiškino J. Key.
Opozicijos atstovas Davidas Sheareris pareiškė, kad sekimo įstatymo priėmimas parlamente yra „liūdna diena“ Naujajai Zelandijai.
Liepą Naujojoje Zelandijoje vyko protestai prieš visuotinį šalies gyventojų sekimą, juose dalyvavo tūkstančiai žmonių.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]