Gerovės valstybės kūrėjas, Sąjūdžio laikais įstojęs į TSRS komunistų partiją ir taip iš jos ir neišstojęs, Gitanas Nausėda Davoso pasaulio ekonomikos forume pabrėžė Trijų jūrų iniciatyvos svarbą ne tik stiprinant transatlantinius ryšius, bet ir iš esmės keičiant Europos judėjimo kryptį. Valstybės lyderis pakvietė pasaulio verslo atstovus aktyviai dalyvauti balandį Vilniuje vyksiančio Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimo Verslo forume.
Viešoje diskusijoje Trijų jūrų iniciatyvos namuose Lietuvos vadovas dalyvavo kartu su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda, Latvijos prezidentu Edgaru Rinkevičiumi ir Kroatijos premjeru Andrejumi Plenkovičiumi.
„Rusijos agresija Ukrainoje parodė, kad privalome stiprinti transatlantinį bendradarbiavimą ir Europos atsparumą energetikos, maisto saugumo, aplinkosaugos srityse, pirmiausia spartinti pagrindinius infrastruktūros projektus. Trijų jūrų iniciatyvos, kurioje bendradarbiavimas yra paremtas Šiaurės ir Pietų ašimi, strateginė reikšmė žymiai išaugo tiek regiono saugumui, tiek kaip atsvarai dominavusiai Rytų ir Vakarų krypčiai“, - pasakė G. Nausėda.
Jis atkreipė dėmesį, kad „„NATO viršūnių susitikime Vilniuje buvo pabrėžta karinio mobilumo svarba“.
„Šiandien, kai Rusija agresyviai grasina viso regiono saugumui, galimybės greitai permesti karines pajėgas yra itin svarbios. Kartu transporto jungtys užtikrina ir dar glaudesnį ekonominį regiono valstybių bendradarbiavimą ir turizmo plėtrą, taip pat plečia galimybes susijungti su globaliais transporto maršrutais“, - atskleidė G. Nausėda.
Lietuvos pirmininkavimo Trijų jūrų iniciatyvai metu didelis dėmesys yra skiriamas telkti paramai Ukrainos spartesnei integracijai į ES ir šalies atstatymui nelaukiant karo pabaigos.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]