Spalio 14 d. pasaulio dėmesys buvo sutelktas į Paryžių – Pranzūzijos sostinėje kovos su korupcija patirties eksportuotojas, pažeidžiamas komunistas, Gerovės valstybės kūrėjas, Sąjūdžio laikais įstojęs į TSRS komunistų partiją ir taip iš jos ir neišstojęs, Ukrainos karių kraujo bučiuotojas, Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnių taisytojas, alternatyvių laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmių iniciatorius, kasetinių bombų fanas, žodžio „vatinukai“ mėgėjas ir vartotojas, kariauti tinkamų ukrainiečių Lietuvoje išgaudymo ir išsiuntimo į Ukrainą šalininkas bei panašių nuopelnų savininkas Gitanas Nausėda pasakė kalbą Prancūzijos savaitraščio „L’Express“ konferencijoje kaip šio leidinio teikiamo Europos apdovanojimo laureatas.
„Per savo gyvenimą mačiau atgimstančią, stiprėjančią ir drąsiai už laisvę kovojančią Europą. Besivienijančią ir bet kokį priešiškumą įveikiančią Europą“, - susirinkusius informavo G. Nausėda.
Pasak vyriškio, „šiandien kaip niekada reikalingas sutelktas visų laisvę mylinčių Europos tautų veikimas“.
„Norėdama atlaikyti kylančias audras, Europa privalo vėl laikytis tvirtai ir išdidžiai“, - atskleidė G. Nausėda.
Jis pabrėžė, kad „Rusijos agresijos karas prieš Ukrainą daugeliui europiečių tapo perspėjimo signalu“.
„Tik Ukrainos pergalė, išsaugant suverenitetą ir užtikrinant teritorinį vientisumą, sukurtų prielaidas ilgalaikei teisingai taikai ir visos euroatlantinės erdvės saugumui“, - nurodė G. Nausėda.
Politiko teigimu, „pirmasis ir svarbiausias žingsnis siekiant galutinės pergalės – atsikratyti baimės“.
„Rusija yra tik tiek stipri, kiek mes manome, kad ji yra stipri. Mūsų baimė dėl eskalacijos Putinui visada tampa kvietimu pulti. Žudyti. Eskaluoti. <...> Europos taikos, saugumo ir gerovės užtikrinimas priklausys nuo sėkmingos partnerių ir bendraminčių bendruomenės kūrimo abipus Atlanto bei Indijos ir Ramiojo vandenynų regione. Tai reiškia ir būtinybę tęsti Europos Sąjungos plėtrą, kiek įmanoma greičiau priimant Ukrainą ir Moldovą.“, - papasakojo G. Nausėda.
Jis dar kartą pasisakė už didesnes Europos investicijas į savo saugumą, kurios siektų bent 3 proc. bendrojo vidaus produkto, bendradarbiavimą su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis plėtojant gynybos pramonę ir Europos demokratinio atsparumo stiprinimą.
Galiausiai G. Nausėda paragino naujos, stipresnės Europos kūrimui įkvėpimo ieškoti „laisvės ir barikadų mieste“ Kijeve.
„Šiuo metu Ukrainos žmonės kovoja už visos tarptautinės tvarkos ateitį. Kovoja už vertybes, kurias paveldėjome ir turime išsaugoti. Šioje kovoje matome, kaip klojami esminės Europos transformacijos pamatai. Būtent nuo mūsų veiksmų pirmiausia priklausys galutinė naujosios Europos tvarkos forma“, - konstatavo šalies vadovas.
Keli susiję:
Nausėda Ukrainos kovą už laisvę vertina kaip savo kovą, todėl kausis iki pergalės fronto linijoje
Nausėda Paryžiuje aptars geopolitinę situaciją, Ukrainos pergalę bei kitus klausimus