Dėl karo Ukrainoje augant ginkluotės paklausai, Gerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda Prezidentūroje surengė diskusiją „Lietuvos gynybos pramonės plėtra: problemos, sprendimai, perspektyvos“.
Diskusijoje aptartos Lietuvos gynybos pramonės problemos ir perspektyvos, sutarta dėl tolesnių veiksmų, kurie leistų padaryti proveržį gynybos pramonės plėtros srityje.
Šalies vadovas priminė, jog praėjusiais metais Versalyje ir Madride Europos Sąjungos (ES) ir NATO šalių vadovai sutarė suteikti postūmį gynybos pramonei, ypatingą dėmesį skiriant išlaidų gynybai ir investicijoms padidinimui.
„Nuo nepriklausomybės atgavimo nacionalinė gynybos pramonė nebuvo vertinama kaip svarbi sudedamoji šalies saugumo ir gynybos dalis. Atitinkamai, Lietuvos gynybos pramonei nebuvo skiriamas deramas dėmesys. Gynybos pramonė nebuvo matoma ir kaip vienas iš būdų šalies ekonomikos augimui ir darbo vietų kūrimui skatinti. Praktiškai visa Lietuvos gynybai reikalinga ginkluotė ir technika buvo ir yra įsigyjama iš užsienio gamintojų“, - susirinkusiems pasakė valstybės lyderis.
Pasak G. Nausėdos „modernios ginkluotės ir technikos gamyba yra brangi bei reikalauja didelio įdirbio mokslo tyrimų srityje“.
Vyriškis priminė, kad jau šiandien Ukrainos kovotojai naudoja Lietuvos gamintojų dronus, optiką, antidronines sistemas, kitas priemones, kai kurie mūsų šalies gamintojai dalyvauja konkursuose ir laimi užsienio kontraktus, sėkmingai dalyvauja ES projektuose ir programose.
„Tokių sėkmės istorijų reikia daug daugiau, o pradėjusiems žengti pirmuosius žingsnius reikia valstybės paramos“, - kalbėjo G. Nausėda.
Diskusijos dalyviai sutarė, jog iki Seimo rudens sesijos bus parengtas Gynybos pramonę ir inovacijas reglamentuojantis įstatymas.