Stasys Šedbaras visuomeniniuose tinkluose mėgsta dabintis Lietuvoje populiariais simboliais ir šūkiais. |
Į Gerovės valstybės kūrėją Gitaną Nausėda kreipėsi Lietuvos gyventojų pasipriešinimo okupacijai centro vadas Eduardas Vaitkus.
„Konstitucinis Teismas 2023 metų birželio mėn nusprendė, kad prieglobsčio prašytojams taikomas įstatymas prieštarauja Konstitucijai ir nors Seimas bei Vidaus reikalų ministerija įstatymą keitė, jis vis dar yra antikonstitucinis.
S. Šedbaras vadovavo Lietuvos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui ir palaimino minėtą antikonstitucinį įstatymą.
Vėliau, 2023-03-16, S. Šedbaras buvo paskirtas Konstitucinio teismo teisėju.
2023-06-08 ELTA paskelbė buvusio Konstitucinio teismo pirmininko nuomonę.
„Šia prasme politinę atsakomybę galbūt ir didesnę turi Bilotaitė, bet jeigu kalbėtume apie priesaikos pažeidimą ir Konstitucijos sulaužymą balsuojant už įstatymą, tuomet visi Seimo nariai ir prezidentas yra atsakingi (...). Visi žinojo, kad pažeidinėja Konstituciją, ne viena Bilotaitė. Buvo galima jos ir neparemti, ir nepriimti įstatymo“, – svarstė D. Žalimas.“
Taigi, buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas pareiškė, kad šio įstatymo neatitikimas Konstitucijai buvo akivaizdus ir elementariai suprantamas.
Tačiau nepaisant to, tuometinis Seimo narys S. Šedbaras pritarė šiam akivaizdžiai antikonstituciniam įstatymui ir savo vadovaujamoje Komisijoje, ir asmeniškai balsuodamas Seime.
Taigi, S. Šedbaras akivaizdžiai ir sąmoningai sulaužė ir Lietuvos Konstituciją, ir savo Priesaiką. O po to 2023-03-16 buvo paskirtas į Konstitucinį teismą teisėju.
Prašau jūsų, Lietuvos prezidente G. Nausėda, pareikšti savo nepasitikėjimą Konstitucinio teismo teisėju S. Šedbaru.
Prašau jūsų paaiškinti, ar Lietuvos žmonės privalo pasitikėti asmeniu, kuris vieną kartą jau sulaužė savo priesaiką ir Lietuvos Konstituciją?
Prašau jūsų paaiškinti, ar Lietuvos žmonės turi tikėti, kad S. Šedbaras dirbdamas Konstituciniame Teisme jau nebenorės laužyti Lietuvos Konstitucijos?
Prašau jūsų paaiškinti, kiek kartų asmuo gali sulaužyti Lietuvos Konstituciją prieš paskiriant tą asmenį Konstitucinio teismo teisėju“, - rašoma E. Vaitkaus rašte vyriausiajam Lietuvos ginkluotų pajėgų vadui G. Nausėdai.
Taip pat atkreipiamas G. Nausėdos dėmesys, kad „šis pareiškimas yra skirtas G. Nausėdai, bet ne Prezidento kanceliarijos darbuotojoms“.