2024 m. birželio 23 d.

 

Nausėdienė: „Knygų starto“ knygos išverstos ir į ukrainiečių kalbą

2
Paskelbta: 2023-03-20 07:02 Autorius: ekspertai.euPrezidentūra skelbia, kad pirmoji valstybės ponia Diana Nausėdienė Seime pasveikino Vytauto Didžiojo universiteto organizuojamo Lituanistinio ugdymo forumo dalyvius.

D. Nausėdienės teigimu, džiugu ir svarbu, kad pasitelkusi bendraminčius ir partnerius – Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutą, Lietuvos leidėjų asociaciją – valstybė kryptingai žengia į priekį, įgyvendindama lietuviškai skaitančių lituanistinių bendruomenių telkimo priemones, kurios palaiko jų skaitymo poreikius ir aplinką.

„Augantis lituanistinių mokyklų skaičius patvirtina, kad vis daugiau mūsų tėvynainių, gyvenančių įvairiose pasaulio šalyse, nuo Airijos iki Jungtinių Arabų Emyratų, siekia, kad jų vaikai išlaikytų lietuvišką tapatybę ir mokytųsi lietuvių kalbos. Lituanistinių mokyklų tinklas plečiasi visame pasaulyje“, - atskleidė moteris.

Ji priminė Lietuvos diasporos užsienyje apklausos rezultatus. Žmonės, kurių vaikai lanko lituanistines mokyklas savo gyvenamose šalyse, nurodė, kad šioms mokykloms sunku išsilaikyti, jose trūksta mokytojų, nepakankama jų kvalifikacija, nėra bendros lituanistinio ugdymo sistemos.

D. Nausėdienė taip pat priminė, kad Prezidentūra taip pat skiria dėmesį iniciatyvoms, praturtinančioms mokymosi patirtis.

„Džiugina Lietuvoje gimstančios iniciatyvos, vienijančios lietuvius Lietuvoje ir pasaulyje, prisidedančios prie kalbos pagrindų ir identiteto stiprinimo“, - pasakė pirmoji valstybės ponia.

Ji pabrėžė, kad „Knygų starto“ knygos išverstos ir į ukrainiečių kalbą“.

„Tai reiškia, kad Ukrainos šeimos Lietuvoje galės nuo pirmųjų vaikų gyvenimo dienų jiems skaityti knygeles gimtąja kalba ir taip puoselėti savo tautinį identitetą“, - informavo D. Nausėdienė.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. Partijos keičiasi
(2023-03-20 21:37:14)
(78.56.175.146) Parašė:

Buvo laikai kai Leonido Iljičiaus Brežnevo snukiu tekdavo nusibraukti. Tiesa tas laikraštis vadinosi. Buvo tokie laikai.1. Darijus
(2023-03-20 11:51:31)
(2a02:678:642:9b00:fdfe:e13a:a75e:de05) Parašė:

Tualetiniam popieriui nesvarbu, kokia kalba užrašyta kaina.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras