Lietuvos diplomatijos vadovas Kęstutis Budrys Liuksemburge dalyvavo istoriniame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje.
Diskusijoje, kurios pagrindinė tema buvo skirta Ukrainos pergalei, ministras pabrėžė, jog šiuo metu ES prioritetai labai aiškūs – sutelktos diplomatinės pastangos remiant Ukrainą ir tolesnis spaudimo Rusijai didinimas.
Pasak K. Budrio, tarptautinę bendruomenę garsiai kalbėti apie Rusijos vykdomus brutalius civilių žudymus, kurie įrodo, kad Rusija nori karo.
Vyriškis pabrėžė, jog į 17-ąją sankcijų paketo versiją būtina įtraukti sankcijas, kurios nebuvo įtrauktos 16-ajame pakete.
Aptariant saugumo garantijas, ministras akcentavo, jog Lietuva pritaria ES mokymo misijos EUMAM perkėlimui į Ukrainą ir prisijungs prie „norinčiųjų koalicijos“.
„Lietuva dalyvaus abiejuose formatuose ir skatins kitus prisijungti. ES tai svarbu ne tik simboliniu požiūriu, bet ir praktiškai – stiprinant Europos saugumą. Turime išlaikyti Ukrainos kariuomenę stiprią ir po taikos susitarimo“, - atskleidė K. Budrys.
Jis taip pat pabrėžė, jog Ukrainos ateitis Europoje, todėl būtina spartinti stojimo į ES procesą aiškiai nustatant galutinę Ukrainos narystės datą 2030 m. sausio 1 d.
Istoriniame susitikime taip pat buvo aptarta situacija Artimuosiuose Rytuose, ES ir Afrikos sąjungos bendradarbiavimas, Europos dialogas su Vakarų Balkanų valstybėmis, Armėnijos ir Azerbaidžano santykiai bei padėtį Sakartvele (buvusi Gruzija – ekspertai.eu past.).
„Sakartvelo prezidentės Salomės Zurabišvili prašymu K. Budrys pasisakė trijų Baltijos šalių vardu dėl tęsiamų represijų, demokratijos ir pilietinių laisvių suvaržymo šioje šalyje. Ministras paragino didinti spaudimą ir sankcionuoti asmenis, atsakingus už smurtą prieš taikius protestuotojus“, - skelbia LR Užsienio reikalų ministerija.
Susiję:
Nausėdos Budrys Kijeve patvirtino, kad jokio kito plano nėra, išskyrus planą A
