Didžios istorinės svarbos akimirkomis į pirmąsias gretas stoja tie, kurių žodis sveria daugiau nei politinė retorika – tai žodis, formuojantis ateitį. Būtent tokioje istorinėje kryžkelėje šiuo metu yra Lietuvos diplomatijos vadovas Kęstutis Budrys, dalyvaujantis NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.
Čia, pasaulio saugumo širdyje, brandinami sprendimai, kurie nulems gynybos ir atgrasymo strategijas artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Hagoje. Svarstoma ne tik apie kolektyvinės gynybos stiprinimą, bet ir apie ryžtingą žingsnį didinant investicijas į saugumą – nes laikas vilkinti jau seniai baigėsi.
Dar prieš prasidedant susitikimui, Lietuvos diplomatijos vadovas kreipėsi į žiniasklaidą, pabrėždamas: „Dabar – strateginis momentas. Sprendimai, kuriuos priimame šiandien, lems rytojaus saugumo situaciją.“
Tai – ne tik žodžiai. Tai – aiškus signalas, kad Lietuva išlieka aktyvi, girdima ir strategiškai reikšminga partnerė NATO aljanse. Šiuo metu mūsų diplomatijos vadovas stovi tarp pasaulio lyderių, nešdamas Lietuvos balsą, kuriuo kalbama apie atsakomybę, ryžtą ir bendrą viziją dėl taikesnės ir saugesnės Europos.
„Stiprinti gynybą, didinti išlaidas gynybai reiškia, kad turime daugiau investuoti, nes dabartinės išlaidos gynybai per mažos pasiekti norimų tikslų. Tad Hagos susitikime turime sutarti mažiausiai dvigubinti išlaidų gynybai kartelę nuo 2 iki 4 proc. nuo BVP“, - nurodė K. Budrys.
Vyriškis pasigyrė, kad jau šiemet Lietuva gynybai skiria 4 proc. nuo BVP, o kitąmet skaičius augs iki 5,25 proc.
Kalbėdamas apie Ukrainą ministras teigė, kad svarbu siekti teisingos ir ilgalaikės taikos ir pabrėžė, kad Ukrainos NATO narystės klausimas turi likti ant stalo, nes tai tiesiausias kelias suteikti veikiančias saugumo garantijas.
„Rusija nenori taikos, ji nori Ukrainos, ji nori pavergti Ukrainą ir kitas kaimynes“, - informavo K. Budrys.
