Ministerijų, ligoninių, teismų ir kitų viešųjų įstaigų interneto svetainės bei mobiliosios programėlės taps prieinamesnės neįgaliesiems ir senjorams. Tai lemsiančias taisykles spalio 26 d. patvirtino Europos Parlamentas (EP).
Valstybinės ir viešojo sektoriaus institucijos įpareigotos sudaryti sąlygas neįgaliesiems ir senjorams lengviau naudotis internetu teikiamomis viešosiomis paslaugomis, pavyzdžiui, pateikti mokesčių deklaraciją, pašalpos prašymą ar stojimo į universitetą dokumentus. Naršyti internete jiems padės tokios pagalbinės priemonės kaip ekrano skaitytuvai, alternatyvus tekstas ar garsinė informacija. Europarlamentarai pasiekė, kad naujosios taisyklės apimtų ir mobiliąsias programėles.
Svetainėse turės būti skelbiama informacija apie jų atitikimą naujosioms ES taisyklėms, taip pat nurodoma, kuris turinys jų neatitinka ir kodėl. Naršytojai turės galimybę pranešti svetainių autoriams apie prieinamumo reikalavimų nesilaikymą. Dalis svetainių turinio, pavyzdžiui, programinės įrangos rinkmenų dokumentai (pdf ar doc), iš anksto įrašyti vaizdo ar garso klipai ar suarchyvuotas turinys, galės jų neatitikti, tačiau vartotojui paprašius ši informacija turės būti jam pateikta tinkamu būdu ir formatu. Ši nuostata dokumente atsirado EP dėka.
„Užtikrinome, kad e-valdžia būtų prieinama visiems. Ne tik valstybinių institucijų pastatai, bet ir jų internetu teikiamos paslaugos turi būti prieinamos. Ateityje turėsime reformuoti ir privatų sektorių – nuo bankų ir televizijos iki privačių ligoninių paslaugų. Tikiuosi, kad artimiausiu metu priimsime Europos prieinamumo aktą, kuris užtikrins ir viešųjų, ir privačių internetu teikiamų paslaugų prieinamumą“, – pažymėjo EP pranešėja 41 metų čekų politikė Dita Charanzova (Dita Charanzová, Liberalai ir demokratai, Čekija).
Kadangi taisyklės jau suderintos su ES Taryba, nebeliko kliūčių joms įsigalioti. ES valstybės turės per beveik dvejus metus jas perkelti į savo teisę. Iki tol sukurti tinklapiai turės būti pritaikyti prie naujųjų reikalavimų per dar dvejus metus, naujai sukurti tinklalapiai – per vienerius metus, o visos mobiliosios aplikacijos – per beveik trejus metus.
Šaltinis: EP spaudos tarnyba
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]