2024 m. vasario 24 d.

 

Nemaloni naujiena: tiriama ne visa VEKS programa

Paskelbta: 2010-04-14 10:58 Autorius: ekspertai.eu

Paaiškėjo, kad Generalinė prokuratūra netiria visos VEKS programos, kaip yra teigusi anksčiau, kas yra nemaloni naujiena. Todėl neaišku, kodėl tirdama tik kelias paskiras programos dalis, praėjus dvejiems metams nuo ikiteisminio tyrimo pradžios nepasiekti jokie rezultatai.

Grybai2009 2009 metų rugsėjo mėnesį žiniasklaidoje pasirodė nerami informacija apie tai, kad netikėtai pradingo kalėdinė Dublino eglutė, kuri nešė gerąją žinią apie Lietuvą po Europą. Tąkart telefonu piliečiai informavo Generalinės prokuratūros ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokurorę Sigutę Malinauskienę, kuri apie nusikaltimą susijusį su VEKS projektu „Vilnius sveikina Dubliną“ dar nieko nežinojo. Taip pat apie nelaimę piliečiai elektroniniu paštu asmeniškai informavo ir tuometinį Generalinį prokurorą Algimantą Valantiną. Jau po dešimties dienų prokurorė S. Malinauskienė raštu pranešė, kad informacija apie VšĮ VEKS vykdytą, tačiau tragiškai nutrūkusį projektą "Vilnius sveikina Dubliną" pridėta prie bendro ikiteisminio VEKS programos tyrimo, kuriam ji ir vadovauja. 2010 2010 metų kovo mėnesio pradžioje "ekspertai.eu" Generalinėje prokuratūroje domėjosi apie kitą liūdnos lemties projektą ir klausė, ar nepradėtas ikiteisminis tyrimas dėl VEKS projekto "Virtualus istorinis Vilnius". Kaip šiandien informavo Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyrius, kad jų turimomis žiniomis pasirašytas prašymas dėl projekto „Virtualus istorinis Vilnius“ Generalinėje prokuratūroje nebuvo gautas, todėl ikiteisminis tyrimas dėl šio projekto nepradėtas. Tai piliečiams sukėlė daug klausimų. 2009 metais Generalinei prokuratūrai vadovaujant A. Valantinui, ikiteisminį tyrimą, konkrečiai dėl pražuvusios Dublino eglutės, teisėsaugos įstaiga pradėjo remiantis spaudos pranešimais ir paprastu elektroninio pašto laišku. Todėl "ekspertai.eu" kreipėsi į Generalinę prokuratūra su prašymu paaiškinti ir pateikti pavyzdžius, kada teisėsauga gindama viešąjį interesą pati savo iniciatyva pradeda ikiteisminius tyrimus, jei piliečiai nesikreipia raštiškai. Nemaloni naujiena Kitas dalykas, kad iš dabartinio prokuratūros atsakymo paaiškėjo, kad Generalinė prokuratūra netiria visos VEKS programos, kaip yra teigusi anksčiau, kas yra nemaloni naujiena. Jei prokuratūra netiria visos VEKS programos, o tik kažkurias jos dalis, kodėl praėjus dvejiems metams nuo ikiteisminio tyrimo pradžios nėra absoliučiai jokių rezultatų? Ir kas atsakys už neteisingą informaciją, kad tiriama visa VEKS programa kai to nėra? Todėl "ekspertai.eu" kreipiasi į generalinę prokuratūrą su prašymu, kad teisėsaugininkai paskelbtų visą tikslų sąrašą VEKS projektų kuriuos prokuratūra tiria. Piliečiai nuogastauja, kad be "Virtualaus istorinio Vilniaus" už 631 tūkst. litų, tokių netiriamų objektų yra kur kas daugiau. Dar neramiau, ar nėra nutrauktas ikiteisminis tyrimas, kuris buvo pradėtas po buvusio kultūros ministro J. Jučo kreipimosi į prokuratūrą 2008 m. liepos 31 d. dėl visos VEKS programos.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras