2024 m. balandžio 15 d.

 

Nepalankūs Valstybės kontrolės audito rezultatai Adolfui Večerskiui

Paskelbta: 2010-06-29 09:57 Autorius: ekspertai.eu
Adolfas Večerskis„Lietuvos nacionaliniame dramos teatre autorinių atlyginimų mokėjimo, jų skaičiavimo praktika yra neskaidri ir ydinga, – tvirtina valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė, pristatydama šioje įstaigoje atlikto finansinio audito rezultatus. – Teatro vadovybei būtina nustatyti aiškius kriterijus, kada ir kokio dydžio honorarai autoriams už jų kūrinius yra mokami, kaip paskirstomos už parduotus bilietus gaunamos pajamos“.Valstybiniai auditoriai konstatavo, kad teatras nėra nustatęs kriterijų, kaip apskaičiuojamas autorinis atlyginimas. Vieniems autoriams pagal autorines sutartis teatras mokėjo tik vienkartinį atlygį, kitiems – ir 2-20 proc. dydžio honorarus iš pajamų, gautų pardavus spektaklių bilietus. Nors statant spektaklius autoriai naudojasi teatru ir jo turima technika, honorarai mokėti iš jų neišskaičiavus su spektaklių rodymu susijusių išlaidų, kurios apmokamos mokesčių mokėtojų pinigais. Auditorių nuomone, autoriams honorarą mokant neišskaičiavus spektaklių pastatymo sąnaudų, jiems atitenka didžiausia už spektaklius gaunamos finansinės naudos dalis. Visiems autoriams per 2009 m. išmokėta beveik 270 tūkst. Lt. Valstybiniai auditoriai nustatė, kad Nacionalinio dramos teatro scenos rekonstravimo darbai vykdomi be statybos leidimo. Auditoriai atkreipė dėmesį, kad teatras daugiau nei 1,1 mln. Lt rangovui už rekonstrukcijos darbus ir įrangą sumokėjo neįsitikinęs, ar atlikti darbai ir panaudotos priemonės tikrai yra tokios, kokias rangovas pasiūlė konkurso metu. Tik auditoriams pareikalavus, projekto rangovas pateikė tai pagrindžiančius dokumentus. Audito metu paaiškėjus, kad Nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius A. Večerskis savo vadovaujamoje įstaigoje įdarbino žmoną ir dukrą bei joms paskyrė priedus prie atlyginimų, Valstybės kontrolė dėl galimai supainiotų viešųjų ir privačių interesų kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, kuri kovo mėnesį pripažino, kad teatro vadovas pažeidė teisės aktus. Valstybės kontrolė teatro vadovybei nurodė imtis priemonių, kad sceną rekonstruojantis rangovas gautų statybos leidimą ir ateityje laiku pateiktų atliktus darbus pagrindžiančius dokumentus. Taip pat rekomenduota nustatyti ir su Kultūros ministerija suderinti autorinių darbų apmokėjimo kriterijus bei jų dydžių apskaičiavimo tvarką. Primename, kad Lietuvos nacionalinis dramos teatras buvo vienas svarbiausių nacionalinės programos VEKS infrastruktūrinių objektų, kuriam buvo skirtos milijoninės valstybės biudžeto sumos..
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras