Robertas Habeckas Ukrainoje savo akimis steb4jo Rusijos agresiją. |
Vokietijos politologai prognozuoja, kad šalies Žaliųjų partija rugsėjo mėnesį vyksiančiuose rinkimuose į Bundestagą turėtų pasiekti labai gerų rezultatų ir atsidurti vyriausybinėje koalicijoje.
Tačiau kritikos sulaukė vieno iš dviejų Žaliųjų partijos vadovų, ilgą laiką kanclerio kandidatu laikyto partijos lyderio Roberto Habecko raginimas tiekti Ukrainai ginklus, jos kovoje prieš Rusijos agresorius.
R. Habeckas, savaitės pradžioje lankėsi Ukrainoje, kur susitiko su prezidentu Vladimiru Zelenskiu ir pabuvojo fronto linijoje netoli Mariupolio.
Informuojama, kad vokietis vietoje susipažino su situacija.
„Ir, pažvelgęs į ją ukrainiečių akimis, konstatavo: Vakarai paliko Ukrainą vieną. R. Habeckas negalėjo likti abejingas tam, kad rusų snaiperiai šaudo į ukrainiečių karius, o sieną kirtę rusų dronai mėto minas į gyventojų darželius ir sužeidžia civilius“, - skelbiama nepriklausomo Žmonių partijos publikacijoje „Vokiečių politiko žodžiai iš Ukrainos Berlyne „sprogo nelyginant bomba“, kurioje cituojamas dienraštis „Die Welt“.
Vokiečio supratimu „sunku atsisakyti tiekti Ukrainai ginklus gynybai, savigynai, defenzyvinius (gynybinius – ekspertai.eu past.) ginklus“. Apie tai Žaliųjų lyderis gegužės 25 d. iš Kijevo pasakė radijui „Deutschlandfunk“ iš Kijevo.
Tokia idėja palaikymo nesulaukė ir, skelbiama, „sukėlė atmetimą plačiu frontu, įskaitant aštrią kritiką iš pačios Žaliųjų partijos“.
Tačiau R. Habeckas nepasidavė ir vardino argumentus, kodėl Ukrainą reikėtų paremti ginklais.
„Saugumo politikos prasme Ukraina jaučiasi palikta viena. Vokietija tęsia „Nord Stream 2“ statybą. SPD ir CDU ministrai pirmininkai nori, kad būtų atšauktos dėl Ukrainos priimtos sankcijos Rusijai. (Rusijos) kariuomenės daliniai telkiami (Ukrainos) rytiniame pasienyje. Krymas aneksuotas. O Vokietija netiekia jokių naktinio matymo prietaisų, jokių priemonių šaudmenų šalinimo darbams, visa tai ir išsakiau aiškiai. Juk reikia bent ką daryti, antraip visi tie žodžiai skamba kaip pasityčiojimas“, - dėstė vokietis.
Jis atkreipės dėmesį, kad Ukraina gina ne vien savo gyventojus,
„Ukraina gina ir Europos saugumą“, - faktą konstatavo vokiečių Žaliųjų lyderis.
Pasak R. Habecko jei Ukraina pralaimėtų konfliktą dėl Krymo, „kiltų pavojus, kad Rusija panašių veiksmų galėtų imtis ir kituose regionuose“.
Lietuvos politikos mokslininkai, analizių analitikai bei aukščiausi politikai visa širdimi pritaria R. Habecko ryžtui. Nes kol kas Lietuva išlieka vienintelė Europos Sąjungos valstybė, kuri oficialiai remia Ukrainą jos kare su Rusija ne tik finansais, bet ir karinėmis priemonėmis.
Lietuva taip pat komandiruoja daug specialistų ir politikų, kurie padeda mūsų kaimynui – Ukrainai – geriau įveikti korupciją, sparčiau artėti prie vakarietiškos kultūros ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO.
O oficialus Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija Jonas Ohmanas valstybinio transliuotojo eteryje yra informavęs, kad ukrainiečiai šiame kare stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmones.