Vienas didžiausių pasaulio muziejų iš esmės atsinaujinimo. Švelniai vadinamas dailės gurmanų Met nuostabiai patraukliai Europos senosios tapybos paveikslus suderino su jų laikmečio skambančia muzika. Greta tapytų portretų atsirado skulptūros, greta buities paveikslų – atitinkamo laikotarpio majolikos indai.
2013 m. gegužės 23 d. buvo iškilmingai atidarytos muziejuje konceptualiai pakeistos ir iš esmės atnaujintos Europos tapybos 1250–1800 visos galerijos su Europos senųjų meistrų paveikslų kolekcijomis nuo XIII iki XIX a. Tai pirmas toks didelis atnaujinimas nuo 1951-ųjų ir pirmas iš esmės kolekcijos pertvarkymas nuo 1972-ųjų.
Metropolitano „Europos tapybos 1250–1800“ galerijų erdvė padidėjo beveik trečdaliu, dabar rodoma daugiau nei 700 paveikslų 45 galerijose, tarp jų yra ir viena speciali galerija besikeičiančioms parodoms.
Viena iš naujovių, kad šalia paveikslų atsirado skulptūrų, medalių, keramikos ir kitų dekoratyvių meno kūrinių, kurie papildo paveikslų prasminius sluoksnius. Daugelio paveikslų rėmai buvo pakeisti, kad atitiktų tapybos darbų laikmetį.
Pasak Thomo P. Campbello, Metropolitano muziejaus direktoriaus, „padidinus erdvę, kuri skirta šiems meno kūriniams, ir įdiegus visas kitas naujoves, muziejaus kuratorių komanda su jiems vadovaujančiu Keithu Christiansenu dabar pristatė pirmą iš naujo permąstytą šių kolekcijų pateikimą po daugiau nei keturių dekadų. Tai bus išskirtinis eksperimentas daugiau nei šešiems milijonams kasmetinių lankytojų iš viso pasaulio“.
Metropolitano muziejaus vidus |
Pertvarka palietė ir istorines susiliejančias įtakas tarp šalių ir dailininkų, kai jų darbai atsidūrė greta. Dabar galima sekti tapybos istoriją nuo Jan van Eyck per Bruegel‘į ir gamtovaizdžio paveikslų raidą XVII amžiuje iki Franso Halso, Rembrandt‘o, Vermeerio, Rubenso ir Van Dyck‘o. Yra portretų galerijos, gamtovaizdžių, žanrinės tapybos ir natiurmortų galerijos.
Italijos tapybos istorija nuo Giotto ir Duccio iki Tiepolo dabar pertvarkyta chronologiškai ir pagal regionus: Florenciją, Sieną, Veneciją, Romą, su galerijomis, skirtomis temoms, tokioms kaip namų buitis ir portretai. Prie „namų buities“ paveikslų rodoma XV a. keramika (majolika), o tapyti portretai derinami su skulptūromis.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]