Nobelio literatūros premiją už įnašą į amerikiečių (ne pasaulio) poeziją netikėtai laimėjo litvakų (Lietuvos žydų) kilmės amerikiečių dainininkas 75 Bobas Dilanas (Bob Dylan; tikr. Robertas Alenas Cimermanas, Robert Allen Zimmerman).
Jis yra mažiausiai 522 dainų, 37 studijinių albumų autorius, išgarsėjęs daina Blowin' in the Wind ir kitais hitais.
B. Dilano dainos garsėja savo paprastumu: vos keli akordai ir labai daug teksto, sklidino politinių metaforų.
B. Dilanas palaiko gerus ryšius su Obamų ir Klintonų šeimomis, nors kadaise buvo laikomas pasipriešinimo prieš JAV valdžią simboliu.
Dar B. Dilanas garsėja kaip 6 piešinių knygų autorius. Jis yra pardavęs daugiau nei 100 mln. plokštelių ir taip tapęs vienu daugiausiai pardavusių savu įrašų muzikantu.
Nors Nobelio premijos teikėjai niekada neskelbia, kas yra kandidatai į laureato vardą, tačiau užsienio žiniasklaidoje buvo minimos japonų rašytojo Harukio Murakamio (Haruki Murakami), norvego Jo Nesbio (Jo Nesbø), sirų poeto Adonio (Adonis, tikr. Ali Achmedas Saidas Esberas), lyginamo su pačiu T.S. Eliotu (T.S. Eliot), taip pat Kenijos rašytojo Ngogės va Diongo (Ngũgĩ wa Thiong'o) pavardės.
Ekspertų teigimu, premija B. Dilanui yra nusilenkimas Nobelio taikos premijos laureatui, netrukus savo postą paliksiančiam Barakui Obamai (Barack Obama), kuris B. Dilaną 2012 m. apdovanojo Laisvės medaliu.
The Guardian apklausos duomenimis, B. Dilano dainų tekstus yra girdėję 68 proc. apklaustųjų.
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]