Lapkričio 19 d. kompanijai Nokia taps istorine diena. Būtent tuomet kompanijos akcininkai praktiškai vienbalsiai palaimino sandorį, kuris numato, kad telefonų padalinys bus parduotas amerikiečių kompanijai Microsoft.
Programinės įrangos gigantas už padalinį „Nokia Devices and Services“ sutiko sumokėti 5,44 mlrd. eurų, iš kurių 1,65 mlrd. skirta suomių gamintojo patentų portfelio daliai įsigyti.
„Tai yra gera kaina kompanijos Nokia akcininkams, kuriems mobilusis verslas atneša tik nuostolių“, – teigė banko Natixis analitikas Ericas Beaudet. „Nokia tapo per daug mažu žaidėju šioje rinkoje, kad galėtų tikėtis bent minimalios galimybės atkurti savo pozicijas.“
Kompanijos Sanford Bernstein analitikas Pierre'as Ferragu taip pat sutinka su kolegos pozicija. Jo teigimu, Microsoft gaus Nokia telefonų verslą, kuris atneša vien tik nuostolius.
Analitiko manymu, Nokia išlaidos yra milžiniškos. Kad būtų galima tapti pelningu išmaniųjų telefonų gamintoju, reikia turėti bent 10 proc. rinkos dalies. Nokia atveju ji buvo perpus mažesnė, teigė P. Ferragu.
Visi būtini formalumai, susiję su Nokia ir Microsoft sandorio įforminimu, turėtų būti baigti 2014 m. I ketvirtį. Iki to laiko savo sprendimus turėtų priimti įvairių šalių antimonopolinės institucijos.
Nokia generalinis direktorius Stephenas Elopas (ubergizmo.com nuotrauka) |
Įvykus sandoriui Microsoft įgis teises į tokius prekės ženklus kaip „Lumia“ ir „Asha“. Microsoft kol kas nekomentuoja, ką ketina su jais daryti: galbūt jie bus palikti, o galbūt kompanija norės rinkai pasiūlyti savo mobilius sprendimus, pavyzdžiui, Surface Phone.
Savo ruožtu Nokia po šio sandorio daugiausia užsiims telekomunikacinės įrangos gamyba. Tuo užsiims padalinys Nokia Services and Networks, kuris buvo suformuotas išpirkus atitinkamą verslą iš bendros su Siemens firmos. Šis verslas Nokia duos apie 90 proc. pajamų. Kitą pajamų dalį sudarys licencijų pardavimai ir kartografinė programinė įranga.