Šių metų vasario 22 d. Seimo valdyba susitiko su karinės žvalgybos pareigūnais.
„Parlamentarai iš jų išgirdo, kad šiuo metu išskirtinis dėmesys skiriamas kibernetinių atakų grėsmėms“, - po susitikimo informavo valstybinis transliuotojas LRT publikacijoje „Karinės žvalgybos pareigūnai: ypatingas dėmesys skiriamas kibernetinių atakų grėsmėms“.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas teigė, kad pagrindinis iššūkis nacionaliniam saugumu šiais metais bus Baltarusijoje ir Rusijoje rengiamos pratybos „Zapad 2017“ bei kibernetinės ir informacinės atakos.
Ekspertai.eu kreipėsi į V. Baką prašydami Lietuvos gyventojams pateikti tęstinį sąrašą, kokia šių Rusijos atakų padaryta žala Lietuvai, kiek ir kokių atakų pavyko atremti, kiek kartų sėkmingai apsiginta, kiek kartų priešui pavyko pralaužti gynybą ir kiek kartų šiame kare lietuviams pavyko smogti rusams.
„Kai vyksta karas, pavyzdžiui, Donbase, yra suskaičiuojamas kiekvienas į vieną ar kitą pusę iššautas sviedinys, skaičiuojami žuvusieji ir sužeistieji, skaičiuojami sugriauti gyvenamieji pastatai ir panašiai. Su ta statistika, kurią pateikia tarptautiniai stebėtojai bei kariaujančios pusės, karo metu visi gali susipažinti. Kai vyksta kibernetinis informacinis karas, taip pat turėtų būti viskas užfiksuota, suskaičiuota ir paviešinta. Kaip žinoma, mūsų šalies viešojoje erdvėje kiekvieną dieną skelbiama, kad Lietuva nuolatos patiria kibernetines ir informacines atakas iš Rusijos. Prašome jūsų pateikti visą informaciją nuo 2013 m. pradžios, kiek ir kokių kibernetinių ir informacinių atakų iš Rusijos sulaukė Lietuva (o gal būt toks sąrašas, pildomas kiekvieną dieną, jau yra skelbiamas internete, jei taip, atsiųskite nuorodą). Matydama visą kruopščiai surinktą ir susistemintą statistiką, tauta galėtų dar labiau susitelkti šiam naujųjų laikų karui, vykstančiam kiekvieną sekundę kompiuteriuose, telefonuose, kino ir koncertų salėse, prekybos centruose, turguose, virtuvėse ir t. t. Toks paviešintas Rusijos hibridinių-informacinių-kibernetinių atakų sąrašas padėtų paneigti Rusijos skleidžiamus gandus, kad Rusijos, nors ir kaip provokuojamos, priversti pulti tradicinio karo ginklais nepavyksta, tai reikia kažką susifantazuoti, kad puola bent jau kibernetiniais-hibridiniais. Iš anksto dėkojame už atsakymus ir sąrašą“, - buvo sakoma laiške žaliajam valstiečiui.
Šių metų gegužės 29 d. pagaliau pavyko sulaukti politiko atsakymo.
Nors Rusija bombarduoja Lietuvą netikrų naujienų kruša, tačiau V. Bakas tik padėkojo už tai, kad ekspertai.eu į jį kreipėsi, tačiau prašomą tęstinį Rusijos kibernetinių ir informacinių atakų prieš Lietuvą sąrašą pateikti atsisakė.
Keli susiję:
Pasauliui pateikti Rusijos propagandinių atakų pavyzdžiai prieš Lietuvą
Kiek kartų priešui pavyko pralaužti gynybą ir kiek kartų šiame kare lietuviams pavyko smogti rusams?
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]