2024 m. birželio 16 d.

 

Nusikalstamo bankroto administratorių susivienijimą nagrinėjo Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupė

36
Paskelbta: 2015-11-04 20:28 Autorius: ekspertai.eu
Prokurorai G. Jasaitis, S. Malinauskienė bei Įmonių bankroto valdymo departamento vadovas R. Rekerta. Nuotr. T. Kutirko
Prokurorai G. Jasaitis, S. Malinauskienė bei Įmonių bankroto valdymo departamento vadovas R. Rekerta. Nuotr. T. Kutirko

Tiriant signataro Zigmo Vaišvilos valstybės institucijoms pateiktą informaciją apie nusikalstamą bankroto administratorių susivienijimą, lapkričio 4 d. Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės posėdyje išklausyta Generalinės prokuratūros atstovų Sigutės Malinauskienės ir Gintaro Jasaičio pateikta informacija apie padėtį dėl ikiteisminių tyrimų dėl bankroto bylų, taip pat Ūkio ministerijos atstovo Žydrūno Paškausko ir Įmonių bankroto valdymo departamento vadovo Remigijaus Rekertos bei juristo Giedriaus Galento paaiškinimai.

ŪM ir ĮBVD atstovai pripažino signataro Z. Vaišvilos pateiktos informacijos teisingumą, tačiau patikino, jog nuo spalio mėnesio bankroto administratorių kandidatūras parenkanti kompiuterinė programa pakeista ir jokių problemų nebebus.

Tačiau ĮBVD vadovas R. Rekerta pareiškė manąs, jog masiškai ir faktiškai vienam asmeniui 54 įmonių ir 20 fizinių asmenų vardu ĮBVD išduotų leidimų administruoti įmonių bankrotą jie negali panaikinti, nes niekas nedraudžia steigti kad ir 1000 įmonių. Signataras Z. Vaišvila paprašė R. Rekertos nekeisti klausimo – įmonių bet kas gali registruoti tiek, kiek tik nori, tačiau ĮBVD negali nematyti, kad šiuos leidimus ĮBVD išdavė ne skirtingiems asmenims, o faktiškai tam pačiam vienam. Tokiu būdu šiurkščiai pažeista įstatymo leidėjo valia padaryti bankroto administratorių skyrimą nepriklausomu, o tokie leidimai turi būti nustatyta tvarka panaikinti. R. Rekerta paaiškino, kad šie leidimai išduoti teisėtai ir jis nemato pagrindo juos panaikinti. Signataras Z. Vaišvila R. Rekertos paklausė, ar pastarasis nesupranta klausimo, ar yra tiesiog nekompetentingas užimti ĮBVD vadovo pareigas, nes leidimų išdavimas dešimtimis vienai grupuotei yra šiurkštus įstatymo leidėjo nuostatų dėl bankroto administratoriaus nepriklausomo paskyrimo pažeidimas.

Atsakingi tarnautojai atsakinėjo į Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės narių klausimus. Nuotr. T. Kutirko


Į klausimus, kokiu būdu tik prieš keletą mėnesių leidimą gavusi Indrė Kaušylaitė jau administruoja net 71 bankroto bylą, o advokatas Juozas Viščinis – net 96 bylas, atsakymų darbo grupė neišgirdo, tik ĮBVD vadovo R. Rekertos patikinimus, kad viskas bus ištirta.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius paprašė ĮBVD ir Ūkio ministerijos atstovus paaiškinti, kokiu būdu susidariusioje situacijoje jie ruošiasi ginti viešąjį interesą? Tačiau ir į šį klausimą atsakymų darbo grupė neišgirdo, tik patikinimą, kad ĮBVD atliekamo tyrimo rezultatus jie pateiks ir Seimo Antikorupcijos komisijai.

Posėdyje paaiškėjo, kad tokios sistemos sukūrimu ĮBVD faktiškai ir be teisinio pagrindo perėmė teismo funkcijas, nes ĮBVD konkrečiam teisėjui pateikia tik vieną bankroto administratoriaus kandidatūrą, kuri net tą pačią dieną buvo skiriama to paties teismo net 3 kartus, o šios grupuotės asmenys tokiu būdu š.m. rugsėjo mėnesį Vilniaus apygardos teismo buvo paskirti bankroto administratoriais net 58% bankroto bylų.

ĮBVD ir Ūkio ministerijos atstovai akivaizdžiai parodė savo nenorą tirti nusikalstamo susivienijimo požymius atitinkančios bankroto administratorių grupuotės susikompromitavusių asmenų veiklą ir leidimų jiems išdavimą. Tokiu būdu ĮBVD pasirinko ne viešojo intereso, bet šios grupuotės interesų gynimą.

Tarptautinio Prigimtinės Teisės Tribunolo atstovė Rytų Europoje L. Helstein atkreipė dėmesį, kad dėl sisteminio bankroto bylų netinkamo nagrinėjimo ir Lietuvos teismų sistemos naudojimo ne teisingumo vykdymui, bet nusikalstamų siekių įgyvendinimui šis Tribunolas pradėjo šių bylų Lietuvoje stebėjimą.

Ką tik paskelbtoje Pasaulio banko studijoje dėl Lietuvos valstybės progreso atkreiptas dėmesys į tris opiausias Lietuvos problemas – viena jų bankroto bylų procesas teismuose.

Signataro Z. Vaišvilos pareiškimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl šios grupuotės Generalinė prokuratūra persiuntė Vilniaus apygardos prokuratūrai, o ši – FNTT dėl duomenų surinkimo.Susiję:

Korupcinė bankroto administratorių veikla tvirtinasi

Dėl teismuose veikiančio galimai nusikalstamo susivienijimo kreiptasi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką

Spaudos konferencija apie teismuose veikiančią nusikalstamą grupuotę

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
36. Kaimietis
(2016-03-20 13:15:54)
(5.20.52.103) Parašė:

Tai dasikovojo Grybauskaitė su korupcija, kad jau ,matau, nėra nei vienos srities ,kur būtume patikimi Europai! Sveikinu ir linkiu ilgai neužsibūti...35. Vytautas
(2015-12-04 22:45:13)
(79.139.153.89) Parašė:

Visa Lietuvos valdzia supuvusi kapitaliai. Nera net pamatu naujai34. hnn
(2015-11-18 14:26:05)
(213.159.52.251) Parašė:

šaunus reportažas. Galėtų komisija atlikti administratorių apklausą ir pakankamai greitai suprastų kame įstatymą reikia keisti. Taip pat yra administratorių asociacija - kodėl jų atstovai nekviečiami?33. Kada?
(2015-11-15 14:12:51)
(198.50.145.72) Parašė:

Kada gi pagaliau bus Seime sudaryta komisija tiems, labai abejotiniems,lietuviškų bankų sunaikinimams , tirti?32. vadybininkas
(2015-11-14 10:30:42)
(95.173.42.5) Parašė:

kam pavaldus bankrotu departamentas? Už kontrolės nebuvimą reikia atleisti iš darbo tuos kam pavaldus bankroto departamentas.31. iš konferencijos medžiagos
(2015-11-13 13:56:18)
(78.62.3.48) Parašė:

"Paskutinius keletą metų įdiegus teismuose bylų skirstymo sistemą, su teisėsauga nesusijusią visuomenės dalį pasiekia liudijimai apie du būdus, kuriais bylų skirstymo sistema yra „apgaunama“. Pirmas būdas pasireiškia pasinaudojimu bylų skirstymo programos galimybe nurodyti teisėją, kuris bylos skirstymo dieną nedirba, t.y. yra atostogose, nedarbingas dėl ligos, komandiruotėje. Jei sistemoje „varnele“ bus pažymėti visi teisėjai, išskyrus vieną, kurio nori pirmininkas, byla paklius būtent jam. Reikia manyti, kad kuriant bylų skirstymo programą tokia galimybė buvo numatyta ir todėl konkrečios bylos paskyrimo parametrai fiksuojami sistemoje, dėl to tokiu būdu naudotis yra pavojinga. Antras būdas mažiau pavojingesnis ta prasme, kad reikia į neteisėtą bylų skirstymą įtraukti teismo raštinės darbuotoją. Raštinės darbuotoja pirmininko nurodytą bylą išima iš bendros konkrečią dieną skirstomų bylų krūvos. Kadangi teisėjų pavardės tolygiai skirstant tam tikru eiliškumu pasikartoja, pamačiusi, kad atėjo eilė reikiamam teisėjui, raštinės darbuotoja tiesiog paima į šalį atidėtą bylą ir ją užregistruoja. Pridėkime prie to praktiką, kai net teismo valytoja priimama į darbą tarpininkaujant teismo pirmininko pažįstamiems, gausime gerai organizuotą korupcinę sistemą."30. Dekanidzė
(2015-11-13 01:30:49)
(79.139.153.89) Parašė:

O kodėl tas brudas Jasaitis prie stalo sėdi? PADLA JIS...29. Traukti tuos brudus būtina į dienos šviesą
(2015-11-12 17:53:40)
(91.76.179.47) Parašė:

Aiškiai korumpuoti vagys , kyšininkai yra tie valdžiažmogiai. Apie korumpuotą Lietuvos banką nebėra ką ir sakyti. Ką veikia ten sėdėdamas šitoje kėdėje dundulis teisininkas be sąžinės ir moralės V.Vasiliauskas??! O ką galėjo patarinėti jam, LB vadovui, dirbusi jo patarėja Grybauskaitės draugė ir kambariokė Briuselyje R.Kaziliūnienė??! Ka ji apie bankininkystę suprato- matomai buvo Grybauskaitės akys ir ausys,- prižiūrėjo, kad Vasiliauskas visus otkatus Poniai į Daukantynę nuneštų ?!!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras