Seimas, priėmęs Baudžiamojo kodekso pataisas, papildė nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimo (pinigų plovimo) nusikaltimo sudėtį, suderinant baudžiamojo įstatymo nuostatas su Europos Tarybos ekspertų rekomendacijomis.
Parlamentarai įteisino, kad baudžiamoji atsakomybė gresia už nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą, galiojančiame kodekse nustatyta – „nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą“. Baudžiamajame kodekse atsirado straipsnis, kuris vadinsis „Nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimas“.
Jame nustatyta, kad tas, kas siekdamas nuslėpti ar įteisinti savo paties ar kito asmens turtą, žinodamas, kad jis gautas nusikalstamu būdu, tą turtą įgijo, valdė, naudojo, perdavė jį kitiems asmenims, atliko su tuo turtu susijusias finansų operacijas, sudarė sandorius, naudojo jį ūkio, komercinėje veikloje, kitaip jį pertvarkė ar melagingai nurodė, kad tai gauta iš teisėtos veiklos, taip pat tas, kas slėpė savo paties ar kito asmens turto tikrąjį pobūdį, šaltinį, buvimo vietą, disponavimą juo, judėjimą arba nuosavybės ar kitas su tuo turtu susijusias teises, žinodamas, kad tas turtas gautas nusikalstamu būdu, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.
Už šiame straipsnyje numatytas veikas esą atsako ir juridinis asmuo.
Kodekso pataisos priimtos „už“ balsavus 77, susilaikius 1 Seimo nariui.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.