2024 m. liepos 23 d.

 

Nusikaltėliai neieškomi, jei niekas nesiskundžia

4
Paskelbta: 2013-11-14 12:16 Autorius: ekspertai.eu
Latvijos policija kviečia atsiliepti nukentėjusius nuo pedofilo
Latvijos policija kviečia atsiliepti nukentėjusius nuo pedofilo

Latvijos Respublikos Seimo įvairių komitetų nariai aptarė skandalingą policijos darbo aplaidumą ir išreiškė didžiulį pasipiktinimą tuo, kad praeitą savaitę sulaikytas pedofilas prievartavo mažametes mergaites 10 metų, bet niekas apie jo vykdomus nusikaltimus nežinojo. Policijos atstovai teisinosi, kad toks nusikaltėlis jiems pasitaikė pirmą kartą – tai labai gerai uždirbantis, nevedęs, niekada policijos akiratin nepatekęs pilietis. Jis nė karto nebuvo sulaikytas už jokias pražangas, net už greičio viršijimą. Taip pat policijos atstovai aiškino, kad lytinius nusikaltimus jie pradeda tirti ir iškelia baudžiamąją bylą tik tuomet, kai nukentėjusysis jiems įteikia pareiškimą. Policijos atstovė Nadežda Mazurė teigė, kad lytinių nusikaltimų nemažėja, bet daugėja žmonių, rašančių pareiškimus. Taip pat ji pranešė, kad Latvijoje yra labai mažai darbuotojų, kurie tirtų nusikaltimus, vykdomus naudojant technologijas, tokias kaip „Web“ kameros ir internetas. Regionuose tokių nusikaltimų išaiškinti beveik neįmanoma; net trūksta ir specialistų, ir techninių galimybių.

Naujausiomis žiniomis, sulaikytasis yra 39 amžiaus vyras, dirbęs įmonės „Rīgas satiksme“ („Rygos susisiekimas“) techninėje dalyje, kuri prižiūri naujų įmonių techniką ir infrastruktūrą. Rygos regione sulaikytasis veikė mažiausiai 10 metų, yra išžaginęs mažiausiai 7 vaikus, kurių amžius nuo 9 iki 13 metų. Taip pat jis rinko vaizdo medžiagą, kurią jam siųsdavo pačios mergaitės – sulaikytojo namuose rasta apie 40 vaizdo įrašų, kuriuose mergaitės išsirenginėja ar atlieka kitus panašius veiksmus. Su visomis mergaitėmis jis susisiekdavo per socialinius tinklus, apsimesdamas maža mergaite. Jis buvo susikūręs suklastotus interneto profilius, o nuotraukas nukopijuodavo iš kitų mergaičių profilių. Pirmiausia nusikaltėlis su mergaitėmis susidraugaudavo, užmegzdamas pokalbius, vėliau prašydavo nuotraukų ar įrašų, kuriuose mergaitės apsinuogintų, klausinėdavo, ar jos yra mačiusios vyro lytinius organus, dar vėliau kviesdavo susitikti.

Pedofilas mergaites žagindavo savo namuose arba automobilyje, viską filmuodavo paslėpta kamera. Vyras nusikalstamą veiklą vykdė vienas. Savo aukoms siūlydavo pinigų. Iš viso socialiniuose tinkluose buvo užmezgęs draugystę ir kalbino susitikti apie 200 mergaičių.

Policija iš nusikaltėlio konfiskavo fotoaparatą, „Web“ kamerą, daugybę atminties kortelių, kuriose buvo saugoma fotografuota ir filmuota medžiaga. Dabar aiškinamasi, ar tą medžiagą ketinta parduoti, ar kaip kitaip platinti. Vaikų žagintojui gresia nuo 10 iki 20 metų kalėjimo arba įkalinimas iki gyvos galvos.

Policija paviešino nusikaltėlio nuotrauką, prašydama, kad atsilieptų ir kiti vaikai ar tėvai. Visų pedofilo kalbintų mergaičių tėvai buvo perspėti. Policija prašo visų tėvų domėtis, ką jų vaikai veikia likę vieni internetinėje erdvėje.

Parengta pagal Delfi.lv 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. GINTAS
(2013-11-14 17:00:38)
(69.171.163.121) Parašė:

Ar cia uso pusbrolis,kur sokinejo ,kaip cenzūraas ,kai ateme N.V.nelieciamybe 80 mafijos subinlaiziu,as manau,tas pats,reikia patikrint.3. Klausimas
(2013-11-14 16:48:36)
(78.57.208.170) Parašė:

O kodėl Venckienė neieškojo daugiau nukentėjusių nuo pedofilų klano?2. OGIS
(2013-11-14 13:41:19)
(78.158.25.130) Parašė:

Ot panasus i pedofila ANDRIU USA,tiesiog semo dvynei.Na reikia prideti kad jie abu buvo labai geri draugai.1. nuomonė
(2013-11-14 13:10:36)
(78.63.201.119) Parašė:

Mūsų tautietis beŪsis dažnai Rygoje lankydavosi...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras