2024 m. liepos 14 d.

 

Nyderlanduose Meilūnas aptarė Lietuvos patirtį įveikiant autoritarinius režimus

1
Paskelbta: 2023-06-01 05:46 Autorius: ekspertai.eu
Egidijus Meilūnas (dešinėje).

 

Gegužės 30-31 dienomis Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo dvišalėse konsultacijose Nyderlanduose.

Siekiant užtikrinti ilgalaikę taiką ir saugumą Europoje, būtina didinti paramą už Europos ateitį kovojančiai Ukrainai ir jos euroatlantiniams siekiams, taip pat – stiprinti NATO rytinį flangą.

Egidijus Meilūnas
 

Hagoje viceministras susitiko su Nyderlandų premjero patarėju saugumo politikos klausimais Jeuffrey van Leewen, Užsienio reikalų ministerijos Generaliniu direktoriumi politikos klausimams Marcel de Vink, ekonominius santykius kuruojančia generaline direktore Hanneke Schuiling bei Nyderlandų parlamento nariais, taip pat dalyvavo diskusijoje su verslo bendruomene.

Susitikimų metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas saugumo, gynybos ir ekonomikos srityse. Viceministras padėkojo Nyderlandų vyriausybei už indėlį stiprinant Lietuvos saugumą, Nyderlandų karių dalyvavimą NATO priešakinės gynybos misijoje (Enhanced Forward Presence – eFP) ir oro policijos misijose Lietuvoje.

„Siekiant užtikrinti ilgalaikę taiką ir saugumą Europoje, būtina didinti paramą už Europos ateitį kovojančiai Ukrainai ir jos euroatlantiniams siekiams, taip pat – stiprinti NATO rytinį flangą. Šiame kelyje Lietuva ir Nyderlandai yra patikimos partnerės“, - atskleidė E. Meilūnas.

Jis taip pat aptarė Lietuvos patirtį įveikiant autoritarinių režimų – Rusijos ir Kinijos – ekonominę prievartą, galimybės demokratinėms valstybėms aktyviai bendradarbiauti didinant ekonomikos atsparumą.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Na
(2023-06-01 12:56:31)
(86.38.152.138) Parašė:

Loetuva žadina visą Europą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras