Britų policija per olimpines žaidynes (tiksliau, nuo liepos 21 iki rugpjūčio 10 dienos) areštavo net apie 450 žmonių, iš kurių 182 (jie sulaikyti pirmąją dieną – per atidarymą) buvo paprasti protestuotojai, 242 – bilietų perpardavinėtojai.
Olimpinių žaidynių metu Londone dirbo dešimtys tūkstančių „bobių“. Kadangi privati saugos kompanija „G4S“, kaltinama žmogaus teisių pažeidinėjimu (nekaltai nukentėjo ir lietuvis, ir Parkinsono liga sergantis žmogus, kuris „nesišypsojo ir atrodė, kad jam nėra smagu“), neatitiko reikalavimo kriterijų, ją netrukus pakeitė 18 200 kareivių. „G4S“, 2004-iais įkurta kompanija - didžiausia saugos firma pasaulyje, veikianti 125-iose šalyse, turinti per 657 tūkstančius darbuotojų. Olimpinių žaidynių organizatoriai su ja nutraukė sutartį ir dėl to, kad liepos 20-ąją „G4S“ apsauginis Thomas Hall buvo suimtas dėl melagingo pranešimo apie bombą. Liepos 23 dieną „G4S“ apsauginis sučiuptas pavogęs mobilųjį telefoną iš futbolininkų viešbutyje.
„G4S“ yra išgarsėjusi ir didesnėmis kontroversijomis. 1993-iais iš tuomet „Group 4“ apsaugininkų globos pabėgo keturi kaliniai. Tony‘is Blairas tai pavadinino „komedija“. 2003-iais „G4S“ apsauginiai, saugoję svarbų branduolinį objektą, aptikti miegantys. 2010-iais trys „G4S“ apsauginiai pripažinti kalti dėl angoliečio Jimmy‘io Mubengos mirties. Kaip paaiškėjo po tyrimo, jie „persistengė“, tačiau nubausti nebuvo. 2011 metais „The Guardian“ pranešė, kad ši saugos kompanija nuolat atakuoja ieškančiuosius prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje, elgiasi su jais kaip rasistai.
Olimpinėse žaidynėse pasitelkta daugiau nei 12 tūkstančių policininkų iš devynių skirtingų biurų. Metropoliteno policijos atstovas, kalbėdamas apie areštų gausą, sakė: „Tai – policijos operacijos dalis“. Jis nedetalizavo, kokią operaciją turėjo galvoje.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]