Išeinantis Seimas nebespėjo ištarti “taip” įstatymų pakeitimams, kurie leistų keisti pensijų kaupimo sistemos tvarką.
Svarstant Pensijų sistemos reformos įstatymo straipsnių pakeitimus, socialdemokratas Algirdas Sysas siūlė taisyti projektą, ir palikti 1,5% įmokas į antros pakopos pensijų fondus dėl vis dar neaiškios, jo nuomone, finansinės situacijos.
“Pakeitimas 2013 metų iki 2,5% iš privatizavimo fondo pareikalautų 500 milijonų litų. Situacijai gerėjant bus galima siūlyti ir didinti”, - kalbėjo parlamentaras.
Darbo partijos atstovas Mečislovas Zasčiurinskas taip pat siūlė koreguoti įstatymo pataisas: 2013 metais nustatyti 0,5% tarifą, kuris būtų pervedamas į privačius fondus, o nuo 2014 metų - 0 % tarifą.
“Siūlau, kad nebūtų didžiulio šoko (privatiems pensijų kaupimo fondams – delfi.lt), nes žmonės įprato privačiame versle gauti pusę milijardo per metus, sumažinti kitiems metams iki 0,5%, kai jie įpras gyventi iš jau turimų beveik 5 milijardų litų, nuo dar kitų metų nustatyti nulinį tarifą”, - kalbėjo Seimo narys. Socialinių reikalų ir darbo komitetas šiam pasiūlymui nepritarė, taip pat nusprendė ir Seimo nariai per balsavimą.
Priimti Pensijų reformos įstatymo straipsnių pakeitimus nepavyko, nes neužteko balsų. Tam reikia 71 balso, o už visus projekto pakeitimus už pasisakė 53 Seimo nariai, 0 – prieš ir 1 – susilaikė.
Prieš balsavimą Seime išplatinusi pranešimą spaudai Lietuvos pensijų fondų dalyvių asociacija (LPFDA) ir Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pasisakė prieš siūlomas su pensija susijusių įstatymų pataisas. Institucijos teigia, kad pataisos griautų pensijų kaupimo sistemą.
“Žinių radijo” | delfi.lt inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]