2023 m. birželio 11 d.

 

Pakilome į lemiamą kovą už Baltarusijos ir Lietuvos laisvę

28
Paskelbta: 2020-02-15 17:17 Autorius: ekspertai.euArtėjant 2020 m. Seimo rinkimams, vasario 15 d. Seime įvyko neseniai įsteigto visuomeninio Žmonių partijos sąjūdžio, skirto kovai su Baltarusijos atomine elektrine, pirmasis suvažiavimas.

Renginyje be Žmonių partijos dalyvavo ir jos satelitų delegatai, o taip pat svečiai iš Baltarusjos, Ukrainos bei pasisakė užsienyje gyvenantys lietuviai.

Kalbose buvo pabrėžiama, kad Baltarusijos atominė – tai Rusijos branduolinė bomba šalia Europos Sąjungos (ES) sienos.

Buvo atkreipiamas dėmesys, kad jei ši bomba sprogtų ar būtų susprogdinta, Neryje atsirastų žuvys trimis akimis, o Lietuva taptų negyvenama dykviete.

Kalbėtojai atskleidė, kad šio sąjūdžio suvažiavimo dvasia primena Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio dvasią, nepriklausomybės kovų pradžioje, ir Kovo 11-ąją, atkūriant nepriklausomybę.

Suvažiavimo organizatoriai tikisi, kad naujajam sąjūdžiui pavyks pabudinti visą Lietuvą ir net Europą.

Jau šeštus metus dėl Ukrainos didvyrės Nadios Savčenko badaujantis liberalas Petras Auštrevičius pabrėžė, kad Baltarusijos atominė – tai Rusijos ir Baltarusijos kartu vykdoma hibridinė-branduolinė-ekologinė-psichologinė agresija prieš Lietuvą ir visą ES.

Renginio pabaigoje buvo išrinkta sąjūdžio taryba. Bendru sutarimu naujojo sąjūdžio garbės pirmininku tapo Žmonių partijos patriarchas, Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio įkūrėjas ir garbės pirmininkas, profesorius, visuomenininkas Vytautas Landsbergis.

Vienas suvažiavimo vedėjų buvo Žmonių partijos atstovas Algis Ramanauskas.

Jūsų dėmesiui viena įstabiausių revoliucinių kalbų, nors ir kitos ne mažiau efektingos, kurią pasakė žurnalo „Valstybė“ redaktorius Eduardas Eigirdas.

Kalbos pradžioje padėkojęs prezidentui V. Landsbergiui, E. Eigirdas informavo, kad „mes pakilome į lemiamą kovą už Baltarusijos ir Lietuvos laisvę“.Ekspertai.eu primena, kad kova su Baltarusijos atomine elekrine buvo Žmonių partijos rinkiminės kampanijos koziris ir 2016 m. Seimo rinkimuose, tačiau tąkart Landsbergių bendruomenei tai nepadėjo ir rinkimus jie pralaimėjo žaliesiems valstiečiams. Jei Žmonių partija nesugebėtų laimėti ir 2020 m. Seimo rinkimų, tai būtų nepakeliamas smūgis šiai ilgametei organizacijai.

Taip pat ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė Žmonių partijos atstovo Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Žmonių partijos patriarchas, buvęs Aukščiausiojo Sovieto (vėliau parvadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis yra informavęs, kad Lietuva yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, o tas Kremliaus  keršto projektas ir yra Baltarusijos atominė.

„Tai – karas“, - yra informavęs Žmonių partijos profesorius.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad valstybinės institucijos yra pasirengusios galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje – Baltarusijos elektrinės veiklos pradžiai Lietuva pirks apie 4 mln. vienetų jodo tablečių už beveik milijoną eurų. Tabletės turėtų būti dalijamos pasienio gyventojams bei vilniečiams.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad Lietuva save priimtais įstatymais yra įpareigojusi nieko nepirkti iš Baltarusijos atominės elektrinės – dabar mūsų šalyje galiojanti lietuviška taisyklė numato, kad jungiamųjų linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumai prekybai bus lygūs 0 MW. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“

Daugiau apie Baltarusijos atominę elektrinę skaitykte ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad jei Lietuvos rinkėjams būtų užtekę proto ir 2016 m. Seimo rinkimus būtų rinkimus laimėję Žmonių partija, tuomet, pasak Žmonių partijos, būtų didėję atlyginimai ir pensijos, išvykusieji būtų sugrįžę, eksportas būtų augęs, būtų suklestėję regionai, Lietuva būtų ėjus sėkmingų valstybių keliu, būtų nebenykę kaimai ir miesteliai, kiekvienas norintis būtų gavęs gerą išsilavinimą, būtų sukurta galimybė dirbti ir užsidirbti visoje Lietuvoje, būtų užtikrintas ekonomikos augimas, būtų sukurta europietiška gerovė ir t.t.

Susiję:

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)


 
Komentarai

 
28. senoji
(2020-02-17 10:18:36)
(78.57.211.246) Parašė:

Absoliučiai tapatu TSRS suvažiavimui- plojimai, gausūs plojimai...27. ><
(2020-02-17 08:55:47)
(90.143.86.41) Parašė:

Klounų šūkčiojimai, kurių niekas neklauso. Lietuva jau iškovojoo laisvę Gruzijai (neteko Osetijos ir Abchazijos), iškovojo laisvę Ukrainai (neteko Krymo ir Donbaso), jei pradės kovoti dėl Baltarusijos laisvės, visa Baltarusija prisijungs prie Rusijos ir išnyks kaip- dūmas.26. nika
(2020-02-17 08:24:24)
(178.16.37.234) Parašė:

Uz Baltarusijos ir Lietuvos laisve, tai ka pripazista kad esame nelaisvi ar as ko nesupratau25. Neabejotinai - tai Ukrainos variantas
(2020-02-17 07:39:11)
(84.55.50.200) Parašė:

Lietuva padėjo Ukrainą "išvaduoti"...Šiandien - akivaizdūs to "vadavimo" rezultatai: liejasi kraujas Ukrainos NĖRA. Tas pats laukia ir Baltarusijos, jei Lukašenka dar pakęs išoriniam kišimuisi į savo vidaus klausimus.24. Idomu kokios laisves
(2020-02-16 23:22:59)
(84.15.183.72) Parašė:

Tai Baltarusijai reikia tai ir gavo visa laisve. Nebegales spekuliuoti is pigiai gautos naftos, ir dujos ir nafta bus kaip nepriklausomai valstybei, verslui bus muitai prekiu ivezimui ir i Rusija, nebebus biznio su baltarusisku etikeciu perklijavimu europos prekems. Va ir tapo visiskai nepriklausoma valstybe. Ir nuo Rusijos. Gali nors rytoj stoti i Natoar i ES. Staigakaip ir norejo tapo visiskai nepriklausomi. Nors rytoj gali nuversti kremliaus pakalika Lukasenka. Rusija jo neuztars net ir likti valdzioje nepades kariuomene. Gali ir maidana daryti baltarusiai Lukasenkai nuversti. Tai ju vidaus reikalas tegu vercia jeigu nori. O visiska nepriklausomybe jau yra uz nepriklausomybe kovoti jiems nebereikia nebent isrinkt nauja prezidenta tik liko . Ir sutikti 1990 metus. Viska prichvatizuoti kaip pas mus buvo. Siautes nedarbas, banditizmas, korupcija, kursis klanai kurie tarp saves pasidalins valstybini turta, pramone subankrotins, rinkas praras, sedes nup.ysr ir alkani. O ju demokratiskai idrinkta valdzia Baltarusijos nepriklausomybe parduos Nato.. Vienu zodziu nieko gero zmonems ten.Apsukresni ir banditai praturtes siek tiek, bet liuto dali pasiims politiku klanai kartu su oligarchais. Vienu zodziu viskas paliks kaip Ukrainoje, jei savu rusu nepiaus tai ir karo isvengs23. tautietis
(2020-02-16 22:55:25)
(78.58.26.62) Parašė:

debilu gauja,laime tiktai kad ju tik saujale,lietuvos durnamiuose visiems uzteks vietos22. pasiklydęs tarp prezidentų
(2020-02-16 19:01:36)
(78.63.193.207) Parašė:

kažką praleidau,kuriais metais lanzbergis buvo išrinktas prezidentu?21. skorpijone, jūs neklystate
(2020-02-16 14:17:07)
(90.140.193.98) Parašė:

Bet.. prie viso to jau easmo NATO darinio bus bandoma pripaišyti Rusiją, Baltarusiją ir kitas ne NATO šalis. Štai ištakų video: youtu.be/Plb1NcHfn-8Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras