2024 m. liepos 19 d.

 

Para-paradoksas

28
Paskelbta: 2024-05-21 12:41 Autorius: Emilija S.
Bendraminčiai.


Citata: „...šių metų kovą. Vyriausybės vadovę naujausioje apklausoje teigiamai įvertino 18 proc., o neigiamai – 75 proc. respondentų.“

Kaip teisingai pastebėjo vienas nuolat Lietuvoje gyvenantis užsienietis – nuostabiausia pasaulyje šalis yra Lietuva, kurios prezidentas ir premjeras dukart iš eilės tampa antro turo dalyviais kovoje dėl prezidento titulo.

Tiesiog kiekvieno valdžioje esančio svajonė. Iš ties, kaip turime gerai gyventi, kokia empatiška turi būti ta moteris, kad, 75 % nepalankiai vertinantys premjerą rinkėjai, atvertų kelią jai į prezidento postą?

Tai kokios gi mintys kyla, matant šitą para-paradoksą? Kažkas čia turi būti ne visai taip, kaip rodo skaičiai, jei viskas tvarkoj su galva tai matant apima kognityvinis disonansas. Pabandykime panagrinėti ką mato akys, girdi ausys ir sako logiškas kritinis mastymas, įvertinus turimą patirtį ir rinkimų stebėseną.

Prieš kelis dešimtmečius iš patikimų šaltinių teko girdėti, kad prieš seimo rinkimus viena pasiturinti partija (kaip skamba!) padarė partijų reitingų apklausą savo vidiniam vartojimui, kuriuo metu buvo nustatyta, kad visa tikroji opozicija, neturėdama stebėtojų ir politinės patirties, netenka dviejų trečdalių balsų. Plius susiskaldžiusios mažytės partijos, eidamos kiekviena sau, surenka po kelis procentus, juos sudėjus, gaunamas maždaug 20-25 % (300 tūkst. balsų) nuo atėjusių balsuoti, kurie rinkimų įstatymų ir manipuliacijų dėka, neperžengus 5% barjero, atitenka stambioms, valstybės finansuojamoms partijoms, proporcingai jų turimiems (gautiems) balsų procentams.

Taigi, protingieji kurmiai, suskaičiuokim, per kiekvienus rinkimus, gerai pasiruošę, puikiai mobilizuoti, kvalifikuoti rinkimų organizatoriai, pradėję naujiems rinkimams ruoštis iškart po ką tik įvykusių rinkimų, klano žiniasklaidos padedami, nuo naivių eilinių rinkėjų nugvelbia apie ketvirtadalį (trečdalį) balsų ir pastarųjų pozicijai metai iš metų niekas neatstovauja. Didėja nusivylimas rinkimais, mažėja rinkėjų aktyvumas, kitaip tariant nedalyvavimas, auga piliečių radikalumas, o naujoji nomenklatūra, gyvenanti savo susikurtame pasaulyje, kitą dieną po rinkimų atsibudus, staiga „nustemba“, kaip gali taip būti, kad „radikalus“ kandidatas surinko neįtikėtinai didelį, virš septynių, procentą palaikymo balsų.

Toliau tereikia tik angažuotos rinkimų komisijos bei... „rankų miklumas ir jokio sukčiavimo“, jokie rinkimų proceso pažeidimai „neturi įtakos rinkimų rezultatams“. Ir visai nesvarbu, kad kai kurie pažeidimai buvo sisteminiai, neišnagrinėti per nustatytus terminus, ir dėl ko nebuvo laiku apskųsti teismui. Iš esmės, jei būtų laikomasi visų įstatymų reikalavimų, antrasis rinkimų turas negalėtų prasidėti dėl neišnagrinėtų visų skundų per visas instancijas.Tai reiškia, kad rinkimų kodeksas, nors formaliai numato apskundimo teisę, faktiškai jų nagrinėjimui nepakanka laiko.

Dabar yra svarbu tik susidoroti su tuo kandidatu ir su tais rinkėjais, iš pradžių juos apšaukus „kremlinukais“, „vatinukais“, vėliau „mažumomis“, pagrasino niu niu, galiausiai visi politologai, „mokslynikai“, pralaimėjusieji ir dvigubai mažiau palaikymo surinkę kandidatai, choru susivienijo ir apie tai viešai paskelbė.

Dar sakė, kad NSGK pareikalavo VSD pažymos apie vieną iš kandidatų. Kiek pamenam po praėjusių prezidento rinkimų VSD irgi davė pažymą, kad rinko info apie dabartinį prezidentūros vadovą. Gražu? Gražiai gražu.

Ką daryti tokioje situacijoje?

Pirma, eiti balsuoti.

Antra, rinkti tą, kurį rinkti jums liepia jūsų sąžinė. Nes už tą, už kurį balsuojate, prisiimate atsakomybę.

Trečia, nerinkti nei vieno, jei neskiriate savo pasitikėjimo mandato anei vienam iš tų, kurie klano buvo suplanuoti iš pat pradžių.

Ketvirta, stebėti rinkimus.

Penkta, ruoštis kitiems rinkimams.

Šešta, partijų ir vadukams ir „juodadarbiams“ būtina pamiršti savo ego, kitaip tariant puikybę. Nes ši situacija ir rezultatai kartojasi metai iš metų jų dėka, tiesa, pastarieji, jau kiek kitokie.

Su kuo jus ir sveikinu.

P. S. Įsivaizduojate, kaip 27 dienos rytą, klanas nustebs, kiek daug sugadintų biuletenių?!

Skaitytoja Emilija S.

Susiję:

Į klausimus atsakyta: išsamus Energetikos ministro Kreivio išaiškinimas dėl elektros kainų

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
28. To 27. Nu
(2024-05-22 18:29:31)
(78.62.55.176) Parašė:

Matyt tamstai Putinas diena ,nakti sapnuojas. Neuzkalbekit dantu zmonems su tuo Rusijos Prezidentu , nes ji isrinko Rusijos zmones ir jis dirba Rusijos valstybei ir jos zmonems. Ziurekim ka mes issirinksim ir kam daugiausiai dirbs , tai mums , ar kitiems ?.27. Nu
(2024-05-22 09:36:47)
(90.131.38.177) Parašė:

Tie,kurie neis balsuoti ,aiškiai parodys ,kad jie už Putiną.26. PandA
(2024-05-22 07:46:29)
(203.193.215.124) Parašė:

Prezidentui siulomas tekstas:... ... Mes ir toliau gerinsime Geroves Valstybe. Siuo metu, esant sudetingai situacijai Ukrainoje, mes turime parodyti vienybe ir susiklausyma... Dar ryztingiau kovoti uz demokratijos idealus. Esant naujam Mano isrinkimui, mes vel turesime galimybe gauti Europos parama. Neabejoju, kad tuo didziuojasi ir dziaugiasi visa Lietuva... Pakartotinas Manes isrinkimas prezidentu parodo musu zmoniu palaikyma ir parodo, kad mes judame teisinga kryptimi.... ...25. PandA
(2024-05-22 07:40:02)
(203.193.215.124) Parašė:

VRK:...30metu musu darbas vyko sklandziai, buvo isrenkami reikalingi prezidentai. Todel nera jokio pagrindo nepasitiketi rinkimu rezultatais. Mes dirbame gerai...Taip, tiesa, buvo keletas nezymiu nusiskundimu... Tobulinsime Pasto darba... Todel dabar balsuokime uz perejima i antra rinkimu etapa. Balsuokime vieningai, be susilaikymu: "Taip", arba "Ne"... ... Klaipeda-Taip, Vilnius-Taip, Pagegiai-Taip... Balsavimas ivyko. Pereiname i antra rinkimu etapa. ... ... Zigmas: ...As protestuoju ir reikalauju balsuoti is naujo... As prasau pries balsuojant ivertinti ta fakta, kad balsavimo dezes buvo be dugnu,, balsavimo lapeliai be antspaudu ir be parasu... ... VRK: Taip, taip. Mes butinai apsvarstysime jusu pasiulimus. Pries sekancius rinkimus isnagrinesime ir atsizvelgsime i jusu pastabas, ir toliau tobulinsime balsu skaiciavimo metodika... Dekoju visiems dalyvavusiems...24. --> 6
(2024-05-22 04:45:20)
(90.131.43.100) Parašė:

Kompai lūžo 1997m. Adamkus prieš Paulauską.23. Apolitiškas
(2024-05-21 21:44:12)
(90.131.39.183) Parašė:

Paskutinį kartą teko garbė balsuoti garsiaisiais 2004 metai, kai netikėtai kelioms valandoms "užstrigo" rinkimų serveris, o po atstatymo V.Adamkus balsais įveržė į priekį, aplenkdamas iki gedimo pirmavusią kandidatę K.Prunskienę. Nuo tol tenka laikytis pasirinktos nedalyvavimo politikoje linijos. Patikėkite, galima normaliai gyventi ir be jos.22. Petras
(2024-05-21 21:19:29)
(88.223.53.29) Parašė:

Pritariu,neiti balsuoti-negaišti savo laiko.21. S
(2024-05-21 21:17:46)
(2a02:8084:46c3:b100:e452:3150:1fd9:63d9) Parašė:

https://youtu.be/I1bpsZnXumY?si=xu9U7pwoz2dcUkFE--- gimdymas :)))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras