2024 m. birželio 18 d.

 

Pasaulio kompozitoriai Druskininkus įvels į muzikinę intrigą

Paskelbta: 2014-07-24 10:14 Autorius: ekspertai.eu
Indra Riše (Latvija), Michael Blake (Pietų Afrika), Irena Friedland (Izraelis) ir Justė Janulytė (Lietuva)
Indra Riše (Latvija), Michael Blake (Pietų Afrika), Irena Friedland (Izraelis) ir Justė Janulytė (Lietuva)

Kompozitoriai iš užsienio ir Lietuvos Druskininkuose siūlo muzikinę kelionę, apipintą garsų bei spalvų motyvais. 

Kūrybinę vasarą tęsiantys menininkai Druskininkuose šiuolaikinės muzikos mėgėjus kviečia įvertinti jų kūrinius, kurie įkvėpti gamtos arba siejasi su spalvomis. Druskininkai visada garsėja kaip M.K.Čiurlionio gimtinė, kuriame kompozitorius ne tik leido vasaras, bet ir rašė muziką bei kūrė paveikslus, įkvėptas Druskininkų kraštovaizdžio. Reziduojantys skirtingų kultūrų menininkai pristatys savo kūrybos darbus, kuriuose atsispindės jų individualus garsinių kraštovaizdžių suvokimas.  

Lietuvos kompozitorių sąjungos inicijuojama tarptautinė menininkų rezidencija DAR (Druskininkai Artists’ Residence) kasmet sukviečia apie 20 menininkų iš skirtingų pasaulio šalių bendrai kūrybai  Druskininkuose.

Po sėkmingo tarptautinio projekto “Summer Garden Photograph”, DAR menininkai kurorto publikai pristatys šiuolaikinės muzikos koncertą. Jame daylvaus kompozitoriai Justė Janulytė, Algirdas Bružas (Lietuva), Indra Riše (Latvija), Michael Blake (Pietų Afrika) bei pianistė Irena Friedland (Izraelis).

Reziduojantys menininkai turėjo galimybė susipažinti su Drsukininkų miestu bei jo apylinkėmis: Čepkelių raistu, Švendubrės kaimu bei Raigardo slėniu. Menininkai turėjo puikią progą susipažinti kaip Dzūkijos kraštovaizdis tampa kūrybos bei įkvėpimo šaltiniu.

Kompozitorius Michael Blake’as iš Pietų Afrikos pristatys kūrinį, kurį dedikavo filosofui bei muzikantui Edward’ui Said’ui.
Indra Riše, kompozitorė iš Latvijos klausytojams pasiūlys triju spalvų - mėlynos, rudos bei baltos – muzikinę kelionę.

Kompozitorės Justės Janulytės kūrinyje išgirsime panaudotos žymiojo genijaus  J.C.Bacho citatas, o Algirdas Bružas pristatys kūrinį “Trys akvarelės”.
Viena garsiausių šiuolaikinės muzikos pianisčių Irena Friedland pristatys premjerinius kūrinius, kurie pirmą kartą nuskambės ne tik Druskininkuose, bet ir Lietuvoje. Pianistė daugiau nei  10 metų tyrinėja kūrinius, kurie visada siejasi su vaizdine medžiaga, spalvomis.

Klausytojai Druskininkuose turės retą progą ne tik išgirsti šiuolaikinės muzikos interpretacijas, bei ir po koncerto pabendrauti su kūrėjais ir atlikėja.
Šiuolaikinės muzikos koncertas įvyks liepos 25 dieną sanatorijoje “Draugystė” 18:30 valandą, Raudonojoje salėje, Druskininkuose.

Tarptautinę menininkų rezidenciją DAR remia Lietuvos kultūros taryba ir Asociacija LATGAA.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras