|
Jei kas nors prieš metus kitus būtų pasakęs, kad Lietuvos energetiką prižiūrės ir valdys V.Uspaskicho aplinka, galima buvo palaikyti tai piktu pokštu. Švyti Viktoras, lyg ilgą, margaspalvį saldainį po atlaidų gavęs. Gal būtent ši sritis gali “otkatinti” tiek, kad ir Rytų “investuotojai” į Lietuvos politiką liks patenkinti ir tarpininkas neliks nuskriaustas. Jis teigia suprantantis, kad liaudžiai energetikoje reikia padėti…. “Giniruojančią ikanomiką” energetikoje Kėdainių “kniazius” žino dar iš senos praktikos. Kokia ji buvo? – žada trečiadienį TV3 Tomo Dapkaus “Akistatos” laidoje papasakoti Viktoras Muntianas. Jei reklamuota laidos programa nebus pakeista, galėsime sužinoti iš pirmų, Kėdainių banko vadovo lūpų, kaip Viktoras savo “dvare” šeimininkavo.
Rolandas Paksas teigdavo, kad Lietuvoje jo laukia nebaigti darbai. Jis, pasirodo, čia dar mažai prisidirbo… Stambiausi Rolando Pakso kaltumo prezumpcijos krūvį turintys nusikaltimai, būnant aukštose LR prezidento, premjero ir Vilniaus mero pareigose, ne kartą viešinti žiniasklaidoje. Teisingumo institucijoms jie nebuvo įdomūs ir tai atrodė labai keistai. Net jei nebūtų pripažinta šiam ant kitų tapšnojusiam “ereliui” Tėvynės išdavimas ir tai, manau, viso to pakaktų, kad šis neskaidriomis lėšomis penimas politikierius būtų įvertintas ilgiems metams ir nešmėžuotų užsakomuoju blogu bei klakerių klyksmais, koks jis “geras žmogus”. Geri žmonės nestekena savo gimtos šalies milijardiniais nuostoliais, apgaulėmis ir veidmainiavimu.
LR Konstitucinio teismo sprendimas buvo labai aiškus. Asmuo, sulaužęs priesaiką valstybei negali prisiekti antrą kartą. Čia galima būtų padėti tašką. Kitaip mano A.Butkevičius ir V.Uspaskich, prilaikydami R.Paksą, kaip koalicijos partnerį, iš abiejų šonų. ES teisininkai teigė, kad KT nuoroda buvo neadekvati. Už priesaikos sulaužymą – gal ir taip. Tačiau jokio taško padėjimo negalėjo būti LR teisinėse institucijose. Asmuo, mano nuomone, daugybę kartų kenkęs Lietuvai, jos politikai ir ekonomikai, padaręs savo asmeniniais veiksmais milžiniškus finansinius nuostolius privalo būti įvertintas pagal galiojančius LR įstatymus. Pirmoje eilėje pagal LR Baudžiamojo kodekso nuostatas. Paruošiamąjį tiriamąjį darbą privalėjo atlikti tą dirbančios teisėsaugos institucijos, bylos turėjo patekti į teismus ir t.t. Esu įsitikinęs, kad tada R.Paksas nebeturėtų jokių galimybių tyčiotis iš Tautos, užimdamas netgi aukštesnes negu Seimo nario pareigas Europarlamente. Teisėsaugos neįgalumas labiau paryškėjo tik paskutiniu metu. Tačiau ligos simptomai buvo akivaizdūs jau ilgą laiką ir niekas rimtai gydyti tos situacijos net nebandė. Štai kas gali kelti bene didžiausią nerimą. Pakilusi Tiesos ir teisingumo banga atsimušė į akmenuotą krantą ir išsitaškė purslais. Ką reikšmingiau galės įtakoti būsimos DK frakcijos kol kas gan vieniši patapę “margaspalviai samurajai” galima tik spėlioti.
Konstitucinio teismo teisėjai niekaip nenorėjo prisipažinti, kad priimdami savarankišką papildomą, o ne aiškinantį Konstituciją sprendimą jie jį taikė vienam asmeniui ir taip šiek tiek persūdė. Strasbūro teisme prezidentas R.Paksas laimėjo tik labai nedidelę ir netgi ne esminę savo skundo dalį. Prezidento teisės jam nebuvo siūlomos sugrąžinti, jokių prašytų kompensacijų šis politikas negavo, o termino laikas, kada priesaiką vėl asmuo valstybei galės duoti iš naujo buvo bandomas nesėkmingai pakoreguoti. Seimas aplenkti KT išaiškinimo aplenkti negalėjo. To ankstesnio išaiškinimo jokia kita institucija pakeisti negali, išskyrus patį KT. Tad ir S.Šedbaro komiteto pasiūlytas 4 metų “vaikiškas” variantas KT buvo atmestas. KT gal ir galėjo įgalioti nustatyti Seimą reikalingus terminus ir pan. Toks įgaliojimas savaime panaikintų ankstesnį KT sprendimą ir KT teisėjų honoras būtų dalinai išsaugotas. Tačiau, kai KT sprendimas buvo pabandytas Seime aplenkti – klausimas įstrigo. Tad Seimo narių rankos, nepakeitus Konstitucijos, liko surištos. Tuo tarpu visą tą svarstymų laiką R.Paksas išnaudojo savo politiniam pjarui, kurio metodus jis yra gerai išmokęs. Kaip mename, kai žinių R.Paksui pritrūksta, tada jam padeda Rusijos kontorų patarėjai ar… žiniuonės:)
Jei viena iš svarbiausių šalies teisingumo institucijų patektų ne į darbiečių, o į tvarkiečių rankas, skirtumas galėtų būti toks, kad mums žinomą “tvarką ir teisingumą” vykdys “apsitapšnojusio erelio” aplinka, o ne “kniaziaus” kišeninė palyda. Kažin, ar tai bus esminis skirtumas?
|