2024 m. birželio 16 d.

 

Pasidžiaukime

2
Paskelbta: 2013-05-29 09:38 Autorius: Irena Vasinauskaitė, Šiaulių miesto sąjūdžio pirmeivių klubo pirmininkė
Derlius: grybukai ant puvėsio
Derlius: grybukai ant puvėsio

Atviras laiškas Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkei Nijolei Malakauskienei (vietoj pamfleto)

Džiaugiuosi galėdama Jus pasveikinti, kad greitu laiku darbo nepadaugės. Naujos NVO ir vietos bendruomenės Šiauliuose nesisteigs, nes jų veiklai skatinti bei struktūroms stiprinti pinigų nebus. O tuos varganus 335 tūkst. Lt, tenkančius 2013-2015 metų programai vykdyti (2 proc. niekam nepaskirto pajamų mokesčio), kaip ir pernai, dirbtinai sukurtos laikinosios vietos bendruomenių tarybos miesto valdžios rankomis skirs infrastruktūrai arba daugiabučių namų bendrijų veiklai skatinti. Šis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos perduodamų lėsų skirstymas nekelia įtarimo tik tiems, kurie vietos bendruomenių neskiria nuo daugiabučių bendrijų ir pastarąsias vadina... nevyriausybinėmis organizacijomis.

Nesu visažinė ir į tokias nepretenduoju, tačiau būtent tokius pamąstymus sukėlė Centro, Gubernijos ir Kalniuko VBT (vietos bendruomenės tarybos) formavimas, įvykęs gegužės 27 dieną Šiaulių verslo inkubatoriuje.
Renginys, kuriame dalyvavo kiek daugiau nei dvidešimt aktyvių miestelėnų, vyko draugiškai intymioje aplinkoje, kaip ir dera savivaldybės, švietimo įstaigų vadovų ir pernykštės VBT narių sutarimu. Spjovęs į bet kokius viešųjų ir privačių interesų derininimus, daugiabučių bendrijos pirmininkas, garbaus amžiaus liberalcentristras Petras Vaitkus, pagyręs 2012 metų VBT, o kartu ir save, džiugiai pasiūlė palikti tuos pačius asmenis dar vienai bendruomenėms stiprinti skirtų pinigų dalijimo kadencijai. Šeimininko teisėmis susibūrimui vadovavęs Alius Valys mielai sutiko, primindamas, kad pernai bene keturi žmonės nelankė tarybos posėdžių, todėl senąją struktūrą būtina atšviežinti. Taigi į atsilaisvinusias vietas buvo pasiūlyti šeši nauji asmenys. Vienas, motyvuodamas tuo, kad negalės dirbti atšviežintoje senojoje kompanijoje, kandidatūrą atsiėmė, šiuo savo sprendimu įžiebdamas akivaizdų džiugesį savivaldybės klerkų veiduose. Kitiems gal dešimčiai labai garbaus amžiaus dorų šiauliečių machinacijos su senųjų tarybų atšviežinimais įtarimų nesukėlė, nes jie nelabai suprato, kas čia vyksta. Girdėjau išeinančius po susirinkimo besipiktinant, kodėl niekas pinigų nedalijo...

Nors renginio pradžioje A. Valys pareiškė apgailestavimą, kad tokioje didelėje teritorijoje nėra nė vienos nuolat veikiančios vietos bendruomenės, VBT senbuvių, direktorių ir nelabai supratusiųjų, kur papuolė, balsais buvo „išbalsuota“ privačių namų kvartale besikuriančios bendruomenės atstovė.

Centro, Gubernijos ir Kalniuko VBT buvo suformuota iš 15 asmenų, t. y. 11 senbuvių ir keturių naujokų. Iš senosios VBT formalioje perrinkimo procedūroje nedalyvavo trys garbūs vyrai (Kniukšta, Ramanauskas, Svirskis), tačiau tai nesutrukdė juos patvirtinti dar vienai pasisėdėjimo malonioje draugijoje kadencijai.

Todėl sveikinu Jus, pirmininke, ir džiaugiuosi, kad darbo Jums nepadaugės. Minimoje VBT ranka rankon darbuosis keturi daugiabučių namų gyvenamųjų bendrijų pirmininkai bei viena tokių namų administratorė, dviejų mokyklų vadovai bei viena pedagogė, trijų NVO atstovai, Verslo inkubatoriaus šeimininkas ir NVO konfederacijos vadovas bei trys garbūs tiesiog miestelėnai. Jei Jūs tikite, kad minėti asmenys balsuos už lėšų skyrimą naujoms bendruomenėms steigti Centro, Gubernijos ir Kalniuko teritorijoje, - Jūs neužmušama optimistė. Aš tokia savęs vadinti nebedrįstu, nes dalyvavau farse, kuris vadinamas vietos bendruomenių tarybos rinkimais.

Pagarbiai –

Irena Vasinauskaitė, Šiaulių miesto sąjūdžio pirmeivių klubo pirmininkė

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. Virginija
(2013-06-16 19:16:20)
(46.249.171.6) Parašė:

Laba diena, o kur ataskaita praeitų metų, kas padaryta už tuos pinigus kalniuko centro gubernijos raj. labui. kas žadama dabar 2013m daryti kaip ir su kuo susisiekti ir pateikti pasiūlyms?1. Pritarimas
(2013-05-29 14:25:24)
(78.58.225.130) Parašė:

Šią programą galima vadinti tik vietos bendruomeninių organizacijų naikinimo programa Šiaulių mieste, o tuo pačiu ir naikinama savivalda.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras