9-osios tarptautinės Kauno bienalės „Unitekstas“ konkursinė paroda sukvietė menininkus iš viso pasaulio pristatyti kūrinių, kurie kalbėtų patys už save. Šis bienalės komandos sugeneruotas naujadaras „Unitekstas“ aiškinamas išskleidžiant žodį į dvi dalis: UNI (universalus) ir TEKSTAS. Menas yra universali kalba, susikalbėjimo, bendravimo būdas, todėl pats meno kūrinys gali kalbėti ir be paaiškinamojo teksto, kad jis pats yra tekstas, mintis ir komunikacijos priemonė.
2013-ųjų konkursinė paroda sulaukė 447 paraiškų iš 65 pasaulio šalių, parodai buvo atrinkti 22 projektai.
Žiuri sprendimu, programoje pagrindinį prizą ir kvietimą 2015-ųjų metų Kauno bienalėje surengti personalinę parodą laimėjo italų menininkė Silvia Giambronė ir lietuvis Audrius Janušonis.
Silvia Giambronė savo videoprojekcijoje pasakoja apie siuvinėjimą, kuris Sicilijoje laikomas itin vertingu moterišku menu. Konceptualųjį meną kuriančios menininkės performansas – tai atsakas į dabartinės visuomenės aktualijas, susijusias su moters ir vyro politiniais žaidimais.
Lietuvių menininkas Audrius Janušonis, kuriantis keramines skulptūras ant medinių stalų, savo darbuose kalba apie prasmių transformacijas, individualumą ir bendrystę. Kaip teigia pats menininkas, „jei paimtume keletą melodijų ir sudėtume jas kartu, gautume triukšmą, kakofoniją, tačiau tuo pačiu atsiranda ir galimybė atsirasti naujai melodijai arba naujam skambėjimui.“
Kauno bienalės konkursiniai prizai pasiskirstė taip:
Chi-Yu Liao (Taivanas) – išskirtinis paminėjimas;
Marija Marcelionytė-Paliukė (Lietuva) - išskirtinis paminėjimas;
Violeta Laužonytė (Lietuva) - išskirtinis paminėjimas.
Kauno bienalės „UNITEKSTAS“ žiuri nariai:
Yves Aupetitallot, Grenoblio šiuolaikinio meno centro Le Magasin direktorius ir kuratorius (Prancūzija);
Patricia Piccinini (menininkė, Australija);
Osvaldas Daugelis, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorius (Lietuva);
Dr. Skaidra Trilupaitytė, menotyrininkė (Lietuva);
Ernestas Parulskis, menotyrininkas, kuratorius.