Praėjus dešimčiai metų po to, kai Kopenhagoje įvyko vienos didžiausių riaušių miesto istorijoje dėl Nørrebro Jagtvej 69 esančio „Ungdomshuset“ (taip vadinamo „Jaunimo namo“) griovimo, aktyvistai vėl sukilo.
Trečiadienį Kopenhagoje vykusios demonstracijos pažymėjo dešimties metų sukaktį, kai žymusis pastatas buvo griaunamas. Vakarykštės demonstracijos toli gražu nebuvo ramios: į policijos pareigūnus ir jų automobilius skrido akmenys, Molotovo kokteiliai, buvo daužomi bankų ir parduotuvių langai, suimti bent devyni asmenys.
„Didesnė dalis demonstrantų buvo taikūs, tačiau buvo ir tokių, kurie nesielgė tinkamai. Dėl to du kartus turėjome įsikišti į demonstracijas. To jau senokai nebuvo“, – „Metroxpress“ teigė vyriausiasis Kopenhagos policijos inspektorius Jørgenas Skovas.
Demonstracija prasidėjo 17 val. miesto centre. Pirmiausia policija buvo priversta įsikišti į demonstraciją Nørrebrogade, tačiau tarp demonstrantų buvo vaikų ir pagyvenusių žmonių, tad policija nusprendė nieko nesuimti. Kaip protestuotojai pasiekė Jagtvej, policijai vėl teko įsikišti.
Toje vietoje, kur dabar stovi naujasis „Ungdomshuset“, Nørrebro Dortheavej, trečiadienio vakarą susirinko grupė protestuotojų. Policija mėgino juos išvaryti iš pastato, tuomet pastate esantys aktyvistai į policijos pareigūnus ir jų automobilius ėmė mėtyti butelius, akmenis, Molotovo kokteilius.
Trys asmenys buvo sulaikyti dėl žmonių užpuolimo, dar šeši buvo suimti dėl nusižengimų, įskaitant ir ginklo panaudojimą. Visi devyni buvo apklausti ir paleisti. Policija svarsto ir griežtesnių priemonių panaudojimą tiems, kurie smurtavo prieš policijos pareigūnus. Du policijos pareigūnai buvo nesunkiai sužeisti.
„Manau, kad kalbu už didžiąją dalį Danijos, kai sakau, jog niekas nenori grįžti į tokią situaciją, kokia Nørrebro buvo prieš 10 ar 20 metų. Žmonės nori gyventi taikiai, sugyventi su savo kaimynais, nori, kad kiekvienas rastų sau vietą“, – sakė Kopenhagos policijos vadovas Thorkildas Fogde.
Danijos ministras pirmininkas Larsas Løkke Rasmussenas ir Kopenhagos meras Frankas Jensenas pasmerkė nepaklusnų aktyvistų elgesį. „Kopenhagoje užtenka vietos visiems. Tačiau NIEKAS neturi teisės elgtis taip, kad visas miesto rajonas atsidurtų nepaprastoje padėtyje. Liaukitės!“, – Twitteryje rašė F. Jensenas.
Anksčiau Jagtvej 69 buvo įsikūręs „Ungdomshuset“, savotiškas jaunimo kultūros centras, kuriam vadovavo kairiųjų anarchistų bendruomenė, „užskvotinusi“ šį namą nuo 1982-ųjų. Tačiau 1999 metais miesto savivaldybė pastatą pardavė ir jis pateko į krikščioniškos sektos „Faderhuset“ rankas. 2007-aisiais „Faderhuset“ pasinaudojo savo nuosavybės teise ir nutarė iškeldinti gyventojus. Po dramatiškos iškeldinimo operacijos, kuriose dalyvavo gausios policijos pajėgos, „Faderhuset“ nusprendė pastatą sunaikinti. Tai nulėmė vienas didžiausių riaušių Kopenhagos istorijoje.
Parengta pagal „The Copenhagen Post“, thelocal.dk ir Politiken
Šaltinis: skandinavija.today
Naujausi
Naujausi komentarai
Eilinis atvejis
IP 78.56.75.110 | 21:14:08
kai Patriot raketa nuklydusi nuo savo taikinių įsirėžia į Kievo gyvenamuosius daugiabučių masyvus. Civilių padarytose nuotraukose iš įvykio vietos matosi charakteringi raketos fragmentų elementai, kurie aiškiai parodo Patriot raketą. Ir vėl pasikartojo LT ir vakarų propagandos kruopščiai dangstomas ...
Xxxx
IP 2a00:1eb8:c297:d922:21c4:39f7:e9ea:36b9 | 20:54:17
Man ta Nausėdos nuotrauka "greičiausiai sako" kad jis "smarkiai susirūpinęs": kur čia kakutį kuo greičiau galėtų padaryti....
išsigimėlis14
IP 45.144.196.119 | 20:37:36
bando išbalinti ped erastų Kremlių ,kuris ir užpuolė savo kaimynus ukrainiečius.Tokius išgamas ant kuolo....
Anekdotas
IP 185.212.171.246 | 19:57:52
Istorijos mokytoja prašo įvardinti vaikų, kas yra didysis karvedys. Petriukas kelia ranką. Mokytoja klausia:
- Na Petriuk kas yra karvedys?
- Žmogus kuris varo karves.
-Ach tu nenaudėli, kaip tu mūsų didįjį vadą Staliną drysti piemeniu vadinti. Lauk iš klasės.
Arba kitas anedotas.
Sėdi...