Prezidentės Daliaos Grybauskaitės už nuopelnus Lietuvos Respublikai apdovanotas analizių analitikas (kairėje) ir naujas receptas (dešinėje). |
Nuo retorikos iki karo – vos žingsnis, pranešė nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt.
„Jei NATO atgrasymo priemonės neatbaidytų Rusijos ir šios armija pradėtų invaziją į Baltijos šalis – kas tada? Tokie svarstymai jau kelerius metus pasirodo ne tik žiniasklaidoje: garsiausi pasaulio tyrimų centrai analizuoja scenarijus, ieškodami atsakymų. Vis drąsiau kalbama ne tik apie gynybos planus, bet ir kitas atgrasymo priemones“, - skelbiama ilgoje analitinėje anlizėje „Jei atgrasymas Baltijos šalyse nesuveiktų: švedai ir amerikiečiai jau turi receptus, kurie sustabdytų Rusiją“.
Primenama, kad „dar 2016 m. JAV korporacija RAND paviešino savo tyrimą, skelbė, kad Rusija Baltijos šalis galėtų užimti per 36-60 valandų“.
Informuojama, kad „vienintelė rimta grėsmė regiono saugumui, įskaitant Estijos bei kitų Baltijos valstybių egzistavimą ir suverenumą, kyla iš Rusijos“,
„Aš dar nesijaučiu gerai, kalbant apie mūsų atgrasymo pajėgumus Europoje“, - cituojamas JAV generolas Curtis Scaparrotti.
Analizėje pristatomas planas-receptas – Rusijos puolimas būtų sustabdytas masiniu kontrsmūgiu.
Toks planas būtų aktyvuotas Rusijos agresijos atveju – planuojama naudoti 12 bombonešių B-52H, kurių vienas gabena po keliasdešimt sparnuotųjų raketų.
Atkreipiamas dėmesys, kad „agresija būtų stabdoma tik konvenciniais, o ne masinio naikinimo ginklais, jei šių pirmoji nepanaudotų priešininkė“. Primenama, kad „B-52 pastaraisiais metais jau ne kartą dalyvavo įvairiose pratybose virš Baltijos jūros“.
Pačioje ilgos analizės pabaigoje nurodoma, kad „visų šių priemonių panaudojimas prieš Kremliaus agresiją kol kas tėra ir, tikėtina, liks teorinis“.
„Tačiau jo paviešinimas ir dalinis išslaptinimas gali veikti kaip papildoma atgrasymo priemonė: jei dar prieš kelerius metus JAV ir NATO tik galvojo, ką daryti ir kaip reaguoti, tai dabar jau yra pristatytas Šaltojo karo laikų planas. Sykį jis suveikė“, - savo analitinę analizę pabaigia autorius.
Susiję:
Situacija labai pavojinga: Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją
Virš Baltijos šalių kybo branduolinio smūgio grėsmė: labiausiai nukentėtų Latvija arba Lietuva
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]