2025 m. sausio 25 d.

 

Penki kartai, kai Klintonai išvengė rimtų federalinių kaltinimų

14
Paskelbta: 2016-08-12 12:57 Autorius: ekspertai.eu

Dž. Sorošo laiškas H. Klinton ir slovakų ministro karjera

WikiLeaks atskleistas elektroninis žymaus spekulianto Džordžo Sorošo (George Soros) laiškas Hilari Klinton (Hillary Clinton), kai ji dar buvo valstybės sekretorė 2011 m. sausio 24 d., instruktuoja ją beveik taip, kaip tai rodoma žymiame filme apie juodąsias politines technologijas Uodega vizgina šunį (Wag the Dog, 1997). Dž. Sorošas laiške LIEPĖ H. Klinton imtis priemonių Albanijoje aukščiausiu JAV vyriausybės lygmeniu. Miela Hilari, rašo Dž. Sorošas, tikriausiai žinai, kad opozicijos demonstracija Tiranoje penktadienį baigėsi trijų žmonių žūtimi ir nuosavybės sunaikinimu.

Tuo metu Tiranoje iš tikrųjų vyko antivyriausybinės demonstracijos, kuriose opozicinė Socialistų partija atsisakė pripažinti 2009 m. rinkimų rezultatus, kaltino vyriausybę jų klastojimu, korupcija, sukčiavimu, norėjo nuversti premjerą Salį Berišą (Sali Berisha). S. Beriša opoziciją pavadino kalės vaikais, o jo vadovaujamos jėgos struktūros demonstracijoje žudė žmones.

Dž. Sorošas 2011 m. H. Klinton įspėjo imtis skubių priemonių: susidoroti su opozicija ir leisti po dviejų dienų jai įprasminti savo aukas. Spekuliantas nurodė tris pavardes žmonių, kurie turėtų imtis Albanijos reikalų tvarkymo scenarijaus. Dž. Sorošas pabrėžė: JAV ir ES turi dirbti visiškoje harmonijoje šiuo klausimu, tačiau, žinant Albanijos norą patekti į ES, reikia į tai atsižvelgti, atidžiai stebėti situaciją ir atlikti nepriklausomą krizės analizę.

Po kelių dienų nuo šio spekulianto laiško valstybės sekretorei ES nusiuntė vieną iš Dž. Sorošo minėtų pareigūnų į Albaniją tvarkyti reikalų. Tai greitai politinę karjerą vėliau padaręs buvęs komunistų partijos narys Miroslavas Lajčakas (Miroslav Lajčák), dabartinis Slovakijos užsienio reikalų ministras.

2016 m. kovą WikiLeaks atidarė archyvą su paieška, kuriame yra 30 322 elektronio pašto laiškai iš H. Klinton privataus serverio, kai ji dirbo JAV valstybės sekretore. 50 547 puslapiai dokumentų, apimantys laikotarpį nuo 2010 m. birželio 30 d. iki 2014 m. rugpjūčio 12 d. 7570 laiškų siuntė pati H. Klinton.

Liepą WikiLeaks paskelbė dar 1200 H. Klinton laiškų apie Irako karą. Džulianas Asanžas (Julian Assange) pažadėjo ir trečiąją porciją, kurios pakaks, kad H. Klinton sėdėtų už grotų.

Atskleistas H. Klinton laiškų turinys parodė, kad Valstybės departamentas, kai jam vadovavo H. Klinton, tiesiogiai bendradarbiavo su jos vyro, buvusio JAV prezidento Bilo Klintono (Bill Clinton) fondu. Apie 300 laiškų įrodo, kad šis fondas rėmė H. Klinton.

Neseniai paaiškėjo, kad FTB (FBI) jau seniai domisi B. Klintono fondu ir net ketino apklausti B. Klintoną šiemet, tačiau Teisingumo departamentas to padaryti neleido. FTB nebuvo leista ir pasikapstyti fondo popieriuose.

CNN tvirtino, kad tam nepakako įrodymų, kad B. Klintonas būtų apkaltintas korupcija.

Kokie penki žinomiausi kartai, kai Klintonai išvengė rimtų federalinių kaltinimų?

Vaitvoterio byla, 1992 m.

Ši byla tęsėsi nuo 1978 m. ir yra susijusi su Bilu ir Hilari Klintonais. Ji iškelta dėl nekilnojamojo turto bendrovės Whitewater Development Corporation veiklos. Tuo metu B. Klintonas buvo Arkanzaso gubernatorius. Byla pateko viešumon tik 1992 m. kovo 8 d., kai ją paviešino The New York Times. Pradėtas kompanijos transakcijų legalumo tyrimas 1994 m. jokių rezultatų nedavė.

Klintonai išėjo sausi iš balos, o atpirkimo ožiais tapo statytiniai Džimas Makdugalas (Jim McDougal) ir jo tuometinė žmona Siuzan (Susan), kurie buvo apkaltinti sukčiavimu.

Trevelgeitas, 1993 m.

Praėjus metams po Vaitvoterio, B. Klintonas vėl pateko į FTB akiratį, ši byla pavadinti Trevelgeitu. Kai B. Klintonas persikėlė į Baltuosius rūmus, septyni Kelionių biuro (Travel Office) darbuotojai buvo atleisti neva dėl finansinių problemų. Manoma, kad Klintonai tiesiog taip atlaisvino darbo vietas saviems žmonėms.

Klintonai iš šios bylo išlindo sausi.

Mirtina ataka Bengazyje, 2012 m.

2012 m. Libijos mieste Bengazyje dėl H. Klinton kaltės žuvo keturi amerikiečiai, tarp kurių buvo ir ambasadorius Libijoje.

2015 m. spalį H. Klinton liudijo dėl šios bylos. Liudijimas buvo 11 valandų trukmės, bet jokių rezultatų nedavė: kaltinimai H. Klinton nepareikšti.

Žuvusiųjų tėvai padavė H. Klinton į teismą.

H. Klinton namų serveris

H. Klinton veiklą kartu su Bengazio ataka tyrė ir FTB, ir Teisingumo departamentas. Jos namų serveryje rasta valstybinių paslapčių.

Paaiškėjo, kad tuometinė valstybės sekretorė ketverius metus nuo 2009 iki 2013 m. siuntinėjo elektroninius laiškus iš kelių įvairių serverių ir telefonų.

Tarp 30 tūkst. Valstybės departamento elektroninių laiškų FTB H. Klinton serveryje aptiko 110 laiškų 52-uose susirašinėjimuose, kuriuose buvo slapta (36 laiškai) ir net labai slapta (8 laiškai) bei konfidenciali (8 laiškai) informacija.

Tačiau 2016 m. liepos 5 d. FTB direktorius Džeimsas Koumis (James Comey) patarė nekelti kaltinimų H. Klinton, pavadinęs tai, ką ji darė, ypatingu neatsargumu.

Kongresui Dž. Koumis liudijo, kad H. Klinton melavo sakydama, kad ji nesiuntė ir negavo jokių slaptų dokumentų.

Klintono fondas

Tiriant asmeninį serverį, paaiškėjo ir daugiau dalykų. 2011 m. sausį Fox News pranešė, kad FTB tiria Klintono fondo lėšas, skirtas Valstybės departamentui, kuriam tuo metu vadovavo H. Klinton.

55 tūkst. elektroninių H. Klinton laiškų tuomet buvo paviešinti remiantis JAV Konstitucija ir teismo sprendimu.

Paaiškėjo, kad 14 kelionių į užsienį metu H. Klinton, būdama JAV valstybės sekretorė, susitiko su keliasdešimt finansinių donorų, kurie parėmė jos šeimą.

Kaltinimai H. Klinton ir B. Klintonui nepareikšti.

Žmogžudystės ar tiesiog mirtys?

Rugpjūčio 9 d. Dž. Asanžas Nyderlandų televizijai pareiškė, kad Klintonų šeima iki ausų įklimpusi į rinkimų klastojimus, finansines machinacijas, o šaltinis, nutekinęs informaciją, buvo ne rusų programišiai, kaip skelbta, bet pati Demokratų partija, nusprendusi apsivalyti nuo H. Klinton, tapusios pernelyg įsivėlusia į nešvarius darbelius.

Paaiškėjo, kad H. Klinton pagalbininkai specialiai skandino skandaluose jos kolegą demokratą, kandidatavusį į JAV prezidento postą Bernį Sandersą (Bernie Sanders).

Dž. Asanžui apie tai užsiminus, liepos 10 d. Vašingtono gatvėje, kalbėdamas telefonu, šūviu į nugarą nušautas Demokratų partijos narys Setas Ričas (Seth Rich).

Po trijų savaičių nuo S. Ričo žmogžudystės nužudytas B. Sanderso šalininkas Šonas Lukas (Sean Lucas).

Rugpjūčio 1-ąją, dieną prieš Š. Luko žmogžudystę, nužudytas (oficialiai nusižudė) Viktoras Tornas (Victor Thorn). Jis rašė bestselerius apie Klintonų šeimos niekšybes. 2016 m. pradžioje V. Tornas išleido eilinę knygą apie Klintonus Klinton karūnavimas: kodėl Hilari neturi patekti į Baltuosius rūmus.

Tarp keturių keistų mirčių bene keisčiausia nutiko, kai buvęs Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos prezidentas Džonas Ešas (John Ashe) buvo rastas negyvas birželio 22 d. Jis kaltintas korupcija, figūravo Čainageite: byloje, kurioje yra duomenys apie nešvarias lėšas, atitekusias B. Klintono prezidento kampanijoms bei Demokratų partijai. Manoma, kad Dž. Ešas, bendradarbiaudamas su pareigūnais, atskleidė nemažai detalių apie dabartinę H. Klinton kampaniją ir jos finansavimo schemas, papirkinėjimus. Likus trim dienoms iki teismo Dž. Ešas netyčia besitreniruodamas namuose užsimetė ant gerklės štangą. Policija tai kvalifikavo kaip nelaimingą atsitikimą.

Liepos 25 d. mirė Džo Montanas (Joe Montano), Demokratų partijos buvęs pirmininkas. Jis pasaulį paliko kitą dieną po WikiLeaks laiškų paviešinimo. Oficialiai daug žinojęs 47 metų politikas patyrė širdies smūgį.

Šaltinis: npr.org

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
14. LKL
(2016-12-16 04:58:08)
(62.80.225.70) Parašė:

Čia ne viskas Tiesa,bet tiesos yra.



13. tinka tik
(2016-08-14 22:50:11)
(78.57.181.97) Parašė:

i valytojas. Sukta bobelka.



12. o kiek kartu Lt.valdziasnukiai
(2016-08-14 14:37:43)
(78.62.8.18) Parašė:

isvenge kaltinimu zmogzudyste.



11. Pritariu 6 koment.
(2016-08-14 10:26:50)
(188.69.213.184) Parašė:

Akurat- stiklaakes edzkos ziobes zvilgsnis i savo tustuma.



10. Kas sustabdys Klinton ?
(2016-08-14 05:08:55)
(77.94.52.249) Parašė:

youtube.com/watch?v=pFopmpDwJnM



9. Snapes
(2016-08-14 04:54:09)
(77.94.52.249) Parašė:

snopes.com/person-who-leaked-hillary-clintons-medical-records-found-dead/



8. 7-am
(2016-08-14 03:34:21)
(88.216.101.200) Parašė:

Šis atvejis yra netikras, feikas. Snopes tinklalapyje aprašoma, kad to nebuvo.



7. Uzmustas H. Klinton gydantis daktaras
(2016-08-13 20:17:32)
(77.94.52.249) Parašė:

cont.ws/post/343430



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras