„Šią savaitę JAV gynybos ministro pavaduotojas Robertas Ortonas Vorkas (Robert Orton Work) pareiškė, kad Rusija ir Kinija kelią grėsmę Amerikos gyvybiškai svarbioms galimybėms kosmose ir kitoms aukštųjų technologijų ginkluotėms, kuriomis šiuo metu JAV turi pranašumą“, – teigia „The Washington Post”, cituodama R. O. Vorko kalbą GEOINT 2015 simpoziume.
R. O. Vorkas paaiškino, kad Rusija ir Kinija išnagrinėjo JAV karų vedimo metodus ir ruošiasi atakuoti kosmines sistemas todėl, kad tai „lengvai pažeidžiamas JAV karinės galios svorio centras“.
Pentagonas šiuo metu plėtoja kosmines sistemas, kurios būtų geriau apsaugotos nuo atakų. Gynybos ministro pavaduotojas mano, kad reikia naujo komandinio centro, kuris saugotų nuo atakų kosmose, taip pat plėsti kosminę žvalgybą ir kurti naują kosminių sistemų „architektūra“.
„R. O. Vorkas pavadino Rusiją „keliančią akivaizdų ir nuolatinį pavojų šiandien“, dėl jos veiklos Ukrainoje ir gąsdinančio branduolinio aktyvumo. Pasak jo, Kinija, taip kelia karinio pobūdžio iššūkius, tačiau jai nelemta tapti JAV prieše“, – rašo leidinys.
„Bet kuriuo atveju, šios šalys kelia mums unikalius ir sunkius iššūkius“, – teigė R. O. Vorkas.
„Žvaigždžių karais“ buvo pavadinta Strateginės gynybos iniciatyva, 1983–1993 m. veikusi JAV prezidento Ronaldo Reigano (Ronald Reagan) iniciatyva, numačiusi iš dalies Žemėje, iš dalies kosmose sukurti priešraketinę sistemą, turėjusią apsaugoti JAV ir Vakarų Europą nuo sovietų branduolinių raketų. Projekto rezultatai naudojami „Ballistic Missile Defense“, vėliau pervardintai į „National Missile Defense“ sistemai.
Šaltinis: washingtontimes.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]