Tie, kam atrodydavo, jog „teroristų“ filmukai ir nuotraukos yra kažkokios nelabai tikros, buvo teisūs: paaiškėjo, kad Pentagonas pasamdė britų viešųjų ryšių kompaniją, kuri šias baisias pasakaites kūrė pasirašiusi kontraktą už 540 mln. dolerių. Tai nustatė Tiriamosios žurnalistikos biuras (Bureau of Investigative Journalism).
Minėtoji britų firma yra Londone įsikūrusi „Bell Pottinger“ arba „BPP Communications Ltd.“, dirbusi su Saudo Arabijos vyriausybe, Čilės diktatoriaus fondu, JAV kariškiais, Bahreino vyriausybe, Šri Lankos vyriausybe, „Coca-Cola“ ir kt.
2011 m. gruodžio 6 d. kalbas vyriausybėms rašanti firma, tariamai dirbusi Uzbekistano vyriausybei, buvo pagauta su įkalčiais, tai paviešinta dienraštyje „The Independent“: ji pažeidė „Wikipedia“ taisykles trindama neigiamą informaciją ir pakeisdama ją teigiama, o dirbo su apsimetėliais, neturinčiais nieko bendra su Uzbekistano vyriausybe („Bell Pottinger“ pokalbiai su jais buvo slapta nufilmuoti).
Vienas firmos savininkų – britų premjerei Margaret Tečer (Margaret Thatcher) patarinėjęs baronas Timotis Džonas Lėjus Belas (Timothy John Leigh Bell).
Vis dėlto didžiausias minėtos kompanijos „pasiekimas“ – Baltųjų rūmų ir Pentagono palaiminti meniniai filmukai ir fotografijos apie sėkmingą Irako išvadavimą, tariami „Al-Qaeda“ pasisakymai.
Pentagonas patvirtino, kad dirbo su „Bell Pottinger“, tačiau tvirtino, kad ši firma kūrė „teisingą“ turinį. Oficialiai ji dirbo kaip IOTF (Informacinių operacijų skyriaus) ir JPOTF (Bendrų psichologinių operacijų skyriaus) dalis. Paprasčiau kalbant, tai – Pentagono propagandos skyriai.
2009 m. Pentagonas pasisamdė dar vieną kontroversišką viešųjų ryšių firmą „The Rendorn Group“, kad ši stebėtų žurnalistų darbą, patartų, jog apie JAV kariškius ir jų misijas reikia kalbėti tik gerai.
Kiek anksčiau, 2005-aisiais, Vašingtonas naudojosi viešųjų ryšių kompanija „The Lincoln Group“, kuri publikuodavo neva tikrus straipsnius Irako dienraščiuose, o iš tikrųjų tekstai jai būdavo perduodami JAV kariškių.
„Bell Pottinger“ Irake dirbti pradėjo iškart po invazijos į jį 2003 m. pradžios. 2004 m. kovą firma jau kūrė melagingus straipsnius apie demokratinius rinkimus Irake.
Šaltinis: thebureauinvestigates.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]