Neigiamai vertinančiųjų padėtį Lietuvoje per metus, lyginant 2014 ir 2013 metų balandžio mėnesio duomenis, padaugėjo beveik dešimtadaliu.
Naujienų agentūros ELTA užsakymu balandžio 11–24 d. rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, 62 proc. suaugusių šalies gyventojų mano, kad reikalai pastaruoju metu Lietuvoje iš esmės krypsta į blogąją pusę, o 37 proc. apklaustųjų įsitikinę, kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu gerėja. 1 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Per paskutinį mėnesį gyventojų nuomonė pakito nežymiai – 3 procentiniais punktais padaugėjo teigiančių, kad reikalai šalyje gerėja, o lyginant su tyrimo rezultatais prieš metus neigiamai vertinančių padėtį Lietuvoje padaugėjo 9 procentiniais punktais. Prieš metus 53 proc. apklaustųjų manė, kad reikalai šalyje blogėja.
Didesni optimistai yra jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu, studentai ir moksleiviai, specialistai ir tarnautojai bei vadovai, gyventojai su didžiausiomis šeimos pajamomis, tai yra uždirbantys daugiau nei 2,5 tūkst. litų per mėnesį.
Daugiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su viduriniu išsilavinimu, bedarbiai ir pensininkai, respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis – iki 1,5 tūkst. litų per mėnesį.
Kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu iš esmės krypsta į gerąją pusę dažniau nurodė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio rinkėjai, o didžiausi pesimistai yra tie gyventojai, kurie per rinkimus ketina balsuoti už Lietuvos lenkų rinkimų akciją, partiją Tvarka ir teisingumas ar už Darbo partiją.
Kaip ir bendrai padėtimi Lietuvoje, taip ir tuo kaip Lietuvoje veikia demokratija, dažniau patenkintas jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei gaunantys didžiausias šeimos pajamas.
Dažniau už kitus demokratijos veikimu šalyje nepatenkinti darbininkai, bedarbiai ir pensininkai.
Pasitenkinimas demokratija Lietuvoje tiek per paskutinį mėnesį, tiek ir lyginant su vertinimais prieš metus nepasikeitė.
Šių metų balandį daugiau nei pusė – 54 proc. šalies gyventojų buvo nepatenkinti tuo, kaip šalyje veikia demokratija, o 37 proc. buvo patenkinti demokratija Lietuvoje. Kas dešimtas – 9 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Atliekant tyrimą, apklausti 1 077 šalies gyventojai nuo 15 metų ir vyresni, apklausa vyko 128 atrankos taškuose. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 proc.
Eltos inf.