![]() |
Tomas Godliauskas. |
Rusijos karinei invazijai į NATO ir Europos Sąjungos (ES) valstybę Lietuvą vis labiau artėjant, pradeda veikti nauja apskaitos sistema – nuo šiol piliečiai, kurių veikla svarbi valstybės gynybai, bus matomi realiu laiku.
Po Krašto apsaugos ministerijos ir „Sodros“ pasirašytos sutarties bei sėkmingai atliktų testavimų pradėjo veikti nauja civilinio mobilizacinio personalo rezervo (CMPR) duomenų sistema.
Ji yra integruota į asmeninę „Sodros“ paskyrą draudėjui, todėl reikiamus duomenis darbdavys galės pateikti jau pažįstamoje platformoje.
Sistema leidžia saugiai keistis duomenimis tarp valstybės institucijų, turėti visą reikiamą informaciją realiu laiku apie asmenis, priklausančius CMPR ir pasirengusius vykdyti jiems skirtas užduoti, kas ženkliai pagerina pasirengimą galimai mobilizacijai ar karo padėčiai.
Nuo šiol sistema leis iškart gauti visą reikiamą informaciją apie Lietuvos piliečius, kurie mobilizacijos ar karo metu užtikrintų gyvybiškai svarbių valstybės funkcijoms vykdymą.
Duomenis gali pasiekti ir juos apdoroti tik įgalioti asmenys ir institucijos, turintys teisę juos naudoti pagal įstatymus, tad užtikrinamas aukštas informacijos saugumo lygis.
Į CMPR įtraukiami įvairių sričių specialistai – valstybės ir savivaldybių darbuotojai, gydytojai, inžinieriai, IT specialistai, energetikai, logistikos planuotojai ir kiti, kurių darbas būtinas, kad šalyje veiktų gyvybiškai svarbios funkcijos net mobilizacijos ar karo sąlygomis.
„Pasirašius šią sutartį mes įgyjame teisines ir technines galimybes saugiai dalytis svarbia informacija, o tai leidžia efektyviau planuoti ir valdyti civilinio mobilizacinio personalo rezervą. Tai svarbu tam, kad būtume geriau pasirengę, realiu laiku žinotume, kas ir kaip bus įtrauktas į rezervą, o tai reiškia, kad valstybė galės užtikrinti savo gyvybiškai svarbias funkcijas net ir sunkiausiais laikais“, - pasakė Krašto apsaugos viceministras Tomas Godliauskas.
Ši sistema yra dalis valstybės pastangų stiprinti nacionalinį saugumą ir užtikrinti, kad net karo ar mobilizacijos sąlygomis šalies gyvenimas nesustotų, o svarbios paslaugos veiktų sklandžiai.
Šiuo metu į CMPR jau įrašyta daugiau nei 80 tūkst. asmenų ir skaičius toliau auga – į mobilizacijos sistemą įsitraukia vis daugiau Lietuvos įmonių ir organizacijų.
Anksčiau buvo skelbta, kad Rusijos karinė invazija į Europos Sąjungos ir NATO valstybes turėtų įvykti 2030 m., vėliau buvo patikslinta, kad 2029 m. Taip pat buvo informuojama, kad Rusija galėtų pulti ir 2028 m. Artimiausia iki šiol skelbta data, kada Rusija gali pradėti puolimą – tai 2027-ieji.
Keli susiję:
Paankstinta data: Vokietija privalo būti pasirengusi kariauti su Rusija nuo 2027 metų
Pasirengimas Trečiojo pasaulinio karo mūšiams vyksta pilna koja
VSD lyderis Jauniškis dar kartą perspėjo Lietuvos žmones ruoštis ilgam karui
Jungtinės Karalystės civiliai perspėti, kad jie privalo būti pasiruošę kariauti
Kubiliaus prerogatyva – Rusijos atgrasymas bent iki 2030-ųjų ir lyderystė kosmose
Jei Rusija užpuls Lietuvą 2028 m., Nausėdos patarėjo Jansono ir Tapinienės sūnūs eis kariaut
Kosmoso komisaras Kubilius ragina kiek įmanoma ilgiau tęsti karą Ukrainoje
Rusija tikrai puls Vakarus, nors Vakarai to dar kol kas nesupranta
