Finansų ministerija pranešė, kad „pirmą kartą Lietuvoje suskaičiuotas ir įvertintas valstybės nekilnojamasis turtas“.
Finansų ministerija kartu su Turto banku ne tik primą kartą inventorizavo visą valstybės valdomą turtą ir įvertino jo išlaikymo kaštu, bet, teikdama ataskaitą Vyriausybei, siūlo ir konkrečius veiksmus valstybės turto valdymo srityje.
„Turime formuoti šeimininkišką požiūrį į valstybės turto valdymą. Valstybės institucijos privalo suprasti, kad valdo ne niekieno, o mūsų - mokesčių mokėtojų – patikėtą turtą. Turime ne atidėlioti, bet jau dabar didinti centralizuotai valdomo administracinės paskirties nekilnojamojo turto apimtis, valstybės institucijos turi atsisakyti laisvo, nuomotino ar nenaudojamo turto", - pasakė finansų ministras Vilius Šapoka.
Kaip rodo Valstybės turto informacinės paieškos sistemos (VTIPS) duomenimis paremta analizė, valstybės nekilnojamąjį turtą sudaro daugiau nei 28 tūkst. objektų, kurių bendras plotas siekia 10,45 mln. kv. m. Šį, daugiau nei 3 mlrd. eurų likutinės vertės, turtą valdo 724 valstybės institucijos, įstaigos ir įmonės, o jo išlaikymas valstybei kasmet kainuoja apie 180 mln. eurų.
Ataskaita parodė, kad dalis administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, kurį visą sudaro daugiau nei 2 tūkst. objektų, bendras jo plotas siekia 1,79 mln. kv. m, o likutinė vertė – 950 tūkst. eurų, valdomas ir naudojamas neefektyviai.
Įgyvendinant valstybės nekilnojamojo turto valdymo politiką, siekiama, kad Turto bankas iki 2020 metų perimtų ir centralizuotai valdytų ne mažiau kaip 60 proc. viso valstybės administracinės paskirties nekilnojamojo turto.
Trečiadienį Vyriausybei bus pristatyta išsami ataskaita ir siūlymai, kaip efektyviai valdyti valstybės turtą.
Šaltinis: finmin.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Gluodenas
IP 178.250.38.118 | 02:51:39
Stambulo konvencijos nekritikuokite. Paklauskite buvusį vyriškį, kuris tik pasikeitęs lytį pamatė, kokia sunki moters dalia !...